FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo nestačilo v derby na áčko Interobalu

Futsalisté Jeriga mají za sebou první přátelské klání před zahájením druhé ligy. V plzeňském derby s SK Interobal „A“ vyhrál soupeř jednoznačně poměrem 11:2.

Již od úvodu bylo patrné, kdo již necelý měsíc trénoval a kdo teprve ve čtvrtek zahájil přípravu. Interobal kombinoval celkem s lehkostí, dobře se pohyboval a bylo to mužstvo Davida Friče, kdo měl územní převahu a více držel míč na svých nohách.

Na začátku třetí minuty viděli diváci ve SH Lokomotiva Plzeň presink modrobílého týmu v podání Křemena, plzeňská posila dostala novou akvizici Jeriga Hlavsu pod tlak. Z toho těžil Tomáš Vnuk a střelou z levé strany k pravé tyči poprvé překonal Šoltyse – 1:0.

I nadále se prvoligový celek prezentoval aktivním napadání rozehrávky černožlutého mužstva. Jerigo se nemohlo dostat ke slovu. Načež se favorit přátelského souboje podruhé prosadil. Holý rozehrál rohový kop z pravé strany, na zadní tyči nechali hráči Jeriga zcela volného Tomáše Vnuka, který snadno zakončil. Šoltys byl absolutně bez šance, jenže byla to chyba především obrany druholigového týmu – 2:0.

Za ani ne minutu přišel třetí zásah modrobílých. Křemen roztáhl hru na levou stranu, kde Tomáš Vnuk nedal sice svému pokusu razanci, ale míč přistál těsně za brankovou čárou, ačkoliv si Šoltys na balon hodně sáhl – 3:0.

Svěřenci Davida Friče měli nadále utkání pod kontrolou. Vitouš stál sice na začátku akce Jeriga, ale ta po pár sekundách skončila. Tomáš Abrham zakončil z levé strany k tyči. – 4:0.

Z dresu Interobalu byl aktivní reprezentant a futsalový odchovanec Jeriga Štrajt, ale dvakrát v krátké době na Šoltyse nevyzrál. Jenže potřetí již plzeňský obránce dostal míč do sítě černožlutých. Stalo se tak po rozehrávce od levé lajny, kdy Michal Štrajt dostal hodně místa k zakončení ze střední vzdálenosti levou nohou k pravé tyči –  5:0.

V deváté minutě se ujala spolupráce dvou posil domácích, v tomto případě Interobalu. Vnuk byl tím, kdo řídil hru svého celku, načež přišla přihrávka patou na Jana Křemena a zakončení k levé tyči z pravé strany, které znamenalo první trefu Křemena v dresu plzeňského týmu – 6:0.

Outsider zápasu poměrně hodně ztrácel balony, na hřišti byl poznat rozdíl v přípravě obou soupeřů před novou sezonou. Hrálo se výhradně před Šoltysem. To Němec si stále nepřipsal žádný těžší zákrok v brance Interobalu.

Na konci dvanácté minuty ukázalo Jerigo aktivní presink, ale jeden z hráčů Interobalu přeloboval futsalisty protivníka. Tomáš Vnuk zůstal zcela volný a měl dost času na střelu z pravé strany k levé tyči – 7:0.

V dresu Interobalu byli vidět především Křemen s Vnukem. Vnuk disponoval velkým sebevědomím. Měl na kontě již čtyři góly. Ale i tak se Jerigo dokázalo prosadit. Těžiště hry se přesunulo na levou stranu , kde po sérii krátkých přihrávek přišel přizemní centr, který do sítě umístil na zadní tyči Jan Rous – 7:1.

Interobal začal nakopávat balony za obranu Jeriga. Ještě v prvním poločase Trnka pokazil rozehrávku svého celku, Vnuk z levé strany přihrával na střed Janu Křemenovi. Ten snadno poslal míč k pravé tyči – 8:1.

Co se týče černožlutých, tak aktivní byl především Šebek. Ten hrál pochopitelně s velkým nasazením a snažil se spoluhráče strhnout. Své si odvedl také Vitouš. Svěřenci Jiřího Pechra působili sympatickým dojmem v úvodu druhého poločasu.

Černožlutí nebyli vůbec pasivní a dokázali se dostat do zajímavých šancí. Jednu z nich navíc dokázali proměnit. Mižár trefil jednoho z hráčů Jeriga. Tím pádem mohl Lenk ze středu kontrovat křižnou přihrávkou na Jana Šebka. Plzeňská hračička zakončila z pravé strany k tyči  – 8:2.

Ve druhém poločase již David Frič nevsadil na to nejlepší, co měl k dispozici. Obraz hry nebyl tak špatný z pohledu fanouška Jeriga jako v prvním poločase. I tak přidal Interobal ještě další góly.

Jerigu nevyšla spolupráce Vitouše s Lenkem, a tak zůstal na hrotu útoku volný Tomáš Štverák, jenž lobem přes Šoltyse poslal míč do sítě. – 9:2.

Druholigoví futsalisté rozjeli zajímavou akci, Rous se zbavil ve finální fázi bránícího protihráče, ale razantní pokus poslal pouze do rukavic Klečky.

Kasýk byl tím, kdo se chopil rozehrávky od pravé lajny, následně ale na levé straně přiťukl Štverák balon do ideální pozice pro Marka Hudačka, jenž střelou k levé tyči zapsal desátou trefu Interobalu. – 10:2.

Na startu 38. minuty to byl Hlavsa, kdo z pozice pravého beka vystoupil proti Marku Hudačkovi, jenže hráč Interobalu se i tak dostal k přesnému zakončení z levé strany k pravé tyči. – 11:2.

Nic podstatného se již v závěru nestalo. Co se týče dalších přátelských zápasů Jeriga, tak jisté je, že se plzeňské mužstvo utká 15. září od 21:00 v hale na Slavii proti Malibu Mladá Boleslav. To byl v posledním ročníku druhé ligy jediný celek, který si z Plzně odvezl všechny tři body.