FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo otočilo souboj s Benešovem a zvítězilo po skoro čtyřech měsících

Futsalisté Jeriga zaznamenali druhou výhru v letošní sezoně. Benešov porazili 4:2.

Jerigo jelo do Sedlčan s vědomím, že jej čeká konfrontace s kvalitou a upřímně těžko mohlo podat horší výkon než v prvním zápase letošní sezony, kdy doma padlo 2:6. Prvních deset minut asi patřilo soupeři. Ten byl více na balónu a hosté pořádně nevystřelili na bránu. Tlak Arsenalu nakonec přinesl první gól, kdy pokus Jiřího Janušky proskákal z pravé strany až do sítě. Chvíli poté začal hon za světovým rekordem v počtu nastřelených tyčí v jednom futsalovém duelu. Oba celky pálily do brankové konstrukce dohromady tak osmkrát. Jako první domácí Novotným, vzápětí hosté Papežem při standardce. Tomu předcházela loženka Lenka z druhé strany. Následně Kristl dobře zavřel vzdálenější tyč, ale křížem trefil z úhlu opačnou tyčku. Zkrátka obraz hry se vyrovnával a přišlo i srovnání. Vitouš zvládl souboj s posledním, dostal se před něj tělem a předložil balón Petru Bodnarukovi před prázdnou bránu. Vitouš mohl mít svým způsobem asistenci i na gólu do šatny, kdy špatnou rozehrávkou namazal soupeři před odkrytou branku, ten ale svou tutovku zahodil, takže po poločase 1:1.
Úvod druhé půle patřil rozhodně Benešovu a před gólmanem Větrovcem to byl relativně kolotoč. Nejprve hosté nepokryli Senfta při rohu před prázdnou brankou, o chvíli později pálil Hušek do tyče a Novotný stejně jako Senft nevyužil odkryté brány. Místo toho se prosadilo Jerigo prakticky ze své první střely ve druhém poločase, kdy utekl Petro Bodnaruk po levé straně a zakončil po zemi na bližší tyč. O chvíli později ztrestal Martin Matas chybu brankáře při výběhu a z vlastní poloviny poslal balón do šibenice prázdné brány. Plzeňští cítili šanci, že by mohli třináctizápasovou šňůru bez vítězství utnout. Tomu odpovídalo nasazení a celkově výborná komunikace. Jerigo mohlo odskočit brejkem Lenka přes střed, ale světě, div se, trefil tyč. Místo toho Arsenal snížil, když Čipera nacentroval zleva na protější tyč na Josefa Kouklíka - 2:3. Hosté mohli reagovat rychlým kontrem a hattrickem Bodnaruka, ale domácí srazili jeho příležitost... Tušíte správně - do břevna. Benešov byl tak nadále na kontakt. Jerigo vycházelo ze zodpovědné defenzivy. Arsenal sáhl zhruba čtyři minuty před koncem k powerplay a největší nebezpečí šlo z pravé strany, kdy si Jerigo ve dvou případech dobře postavilo bránu. Byly to střely, kterým ani nemohlo zabránit. Jinak spolu stejně jako v celém utkání velmi dobře komunikovalo... Plzeňští pošilhávali po třech bodech, načež Matas perfektním křižným pasem nahrál na levou stranu a Tomáš Pekník zvýšil pod víko na konečných 4:2.
Když budeme objektivní, tak výhra proti Benešovu je překvapivá, ale zřejmě zasloužená. Jerigo vyhrálo poprvé od 29. září. Jedná se o jeho první venkovní vítězství v letošní sezoně. V pátek přivítá od 20:00 v SH Lokomotiva 3 předposlední Ústí nad Labem.

Arsenal Benešov - Jerigo Plzeň 2:4 (1:1)
Branky: 10. Januška (Čipera), 30. Jos. Kouklík (Čipera) - 16. Bodnaruk (Vitouš), 24. Bodnaruk (Matas), 27. Matas, 39. Pekník (Matas)
Benešov: Dřevojan - Čipera, Jos. Kouklík, Novotný, Hušek, Jak. Kouklík, Řehák, Januška, Senft.
Jerigo: Větrovec - Lenk, Vitouš, Pekník, Rous, Papež, Matas, Bodnaruk, Kristl.