FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Přes katastrofální úvod tři body z Kadaně

Po relativně dlouhé době (asi) bylo Jerigo v pozici mírného papírového favorita. Především v úvodu tuto roli neplnilo. Nakonec na hřišti poslední Kadaně vyhrálo 9:5.

Všechno špatně od prvních sekund. Doslova. Již samotná cesta byla vlivem hustého sněžení vynikající a Plzeňští přicestovali dvacet minut před výkopem a podle toho vypadalo úvodních deset minut. Domácí dominovali, hosté prakticky nevystřelili na bránu, měli těžké nohy. Nezachytávali náběhy soupeře do druhé vlny. Betis byl všude, nejprve si Patrik Hrdinka hodil míč zprava na střed a kolem levé nohy Rychny skóroval, následně se přidal Kardos, když byl zcela nepokrytý při křižné přihrávce na zadní tyči, šílený start Jeriga dokonal Myšička krásnou trefou o břevno. Míč se odrazil těsně za lajnu. Nicméně nutno objektivně uznat, že na rozdíl od jistého gólu v zápase Japonsko – Španělsko, nebylo o čem. Po 9,5 minutách tedy 0:3…

Na to trenér Pechr zareagoval timeoutem. Nebylo potřeba bláznit. V loňské sezoně se Jerigo vyhrabalo z podstatně horších stavů, a to v době, kdy se nacházelo na samotném chvostu tabulky. Od onoho oddechového času Západočeši rozběhali únavu z auta a ve zbytku prvního poločasu více drželi balón. Bylo vidět, že jejich herní projev jde nahoru. Že by to mohlo jít a ne, že ne, potvrdil nástřel Kristla od pravé postranní čáry na vzdálenější tyč zavřenou Janem Rousem. Plzeňský pivot odstartoval čtyřminutovku, ve které Jerigo překlopilo vývoj úvodního dějství na svou stranu a zničehonic vedlo 4:3, když odražený míč doklepl do prázdné brány Karel Palka. Že ani jeden z oněch čtyř gólů nebude aspirovat na branku roku? To bylo asi to poslední, co Jerigo zajímalo. Obraz hry se otočil o 180 stupňů. Soupeř byl rozhozen. Nicméně krátkodobý cíl v podobě vyhraného prvního poločasu Jerigo nesplnilo, nastřelený balón Patrika Hrdinky z levé strany si totiž u protější tyče srazil Ondřej Vitouš pod břevno. Takže 4:4 po půli, což ale vzhledem k průběhu byl solidní průběžný stav.

Druhá půle začala fatální individuální chybou Betisu v rozehrávce, kterou ztrestal Tomáš Kristl ranou z jedničky pod horní tyčku. První minuty patřily spíše Západočechům. Kadaň dělala relativně dost chyb v mezihře a měla problémy s presinkem černožlutých. Každopádně v 27. minutě zkompletoval Patrik Hrdinka hattrick, na pravé straně si hodil míč na levačku a mezi dvěma hráči hostů srovnal pod víko.

Bylo jasné, že ve zbytku zápasu už to bude kdo s koho. Podstatné a možná i zásadní bylo, že veledůležitý následující gól vstřelilo Jerigo. Rous obral rozehrávajícího hráče a předložil míč Tomáši Pekníkovi, ten svou slabší pravačkou uklízel do odkryté brány. Vzápětí odskočili hosté dvěma zásahy během 63 sekund na 8:5, když Rous opět asistoval. Tentokráte vracel míč patou Karlu Palkovi a ten udeřil zprava na přední tyč, zaznamenal tak svůj třetí gól v duelu. O chvíli později utekl do brejku Bodnaruk a dal přihrávku do běhu Tomáši Kristlovi, jenž našel prostor křížem mezi nohama gólmana.

V posledních minutách Jerigu zafungovala obrana. Soupeř sáhl pět minut před koncem k powerplay, ale hosty podržel jistý Rychna. Navíc v čase 37:15 trefil Adam Frémund prázdnou bránu z vlastní obranné poloviny. Po všech zkušenostech z loňské sezony opět Jerigo v závěru nepolevilo v koncentraci…

Jediný plzeňský druholigový celek vyhrál poosmé v tomto kalendářním roce, přičemž první branku vstřelil jen ve dvou případech. Stejně jako na konci února se mu povedlo otočit zápas z 0:3. V pátek zahájí odvety v Teplicích.

Betis Kadaň – Jerigo 5:9 (4:4)

Branky: 3. P. Hrdinka, 5. Kardos, 10. Myšička, 17. P. Hrdinka, 27. P. Hrdinka  – 14. Rous, 15. Pekník, 16. Palka, 17. Palka, 21. Kristl, 31. Pekník, 33. Palka, 34. Kristl, 38. Frémund.

Žluté karty: Kardos, Schreiner – O. Vitouš, Palka

FC Betis Kadaň: Živnůstka (Matoušek) – Kaidl, P. Hrdinka, V. Hrdinka, Kardos, Myšička, Schreiner, Kaško. Trenér: Gorol.

FC Jerigo 1994 Plzeň: Rychna – Bodnaruk, Kristl, O. Vitouš, Palka, Pechr, Palka, Pekník, Frémund. Trenér: Pechr.

Rozhodčí: Milner – Zlatník