FC Persie1

17. kolo, So 01.02 20:00

SK Interobal Plzeň "B"..4

Z Jablonce jsme si přivezli 5gólový příděl

Z Jablonce kvůli vlastním individuálním chybám a potížím s koncovkou ve finální fázi nevezeme bohužel ani bod.

Individuální chyby v prvním poločase

Do první šance utkání se dostal kanonýr Mečíř, který si snadno poradil s Lenkem, ale jeho pokus skvěle vystál brankář Klečka. Jablonec šel do vedení v 5. minutě po chybě Koce při rozehrávce. Špatnou příhru vystihl Jákl a střelou k tyči otevřel skóre.

O minutu později se skóre zvýšilo. Koc přišel o balon na půlící čáře a domácí šli do brejku dva na jednoho, přečíslení vyřešil Kukla jednoduchou, ale velmi účinnou střelou – 2:0. Jablonec pokračoval v nátlakové hře a dostával Jerigo pod tlak. Další chybu při rozehře zachraňoval dobrým zákrokem Klečka. Jerigo poté začalo lépe kombinovat a dostávat se do zakončení střelami z dálky, ale domácí brankář si se všemi poradil.

Na druhé straně domácí své šance ihned proměnili. A tak na druhé straně opět udeřili domácí. Po lobovaném rohu se prosadil Mečíř. Vzápětí po pěkné kombinaci, avšak se štěstím v zakončení snížil útočník Jeriga Kasýk. Do poločasu se odcházelo s rozdílem tří gólů. Po identickém rohu opět skóroval Mečíř.

Dotahování skóre a powerplay

Do druhé půle Jerigo vstoupilo lépe a vypracovalo si několik slibných příležitostí, bohužel většina z nich skončila na nepřesné finální přihrávce. Snížení přišlo ve 25. minutě. Koc přistrčil do běhu balon Lenkovi a ten střelou bodlem kolem brankáře snížil na stav utkání na 4:2.

Jablonec měl opět možnost, dostat se do tří brankového vedení, ale svou chybu skvělým návratem napravil Karel Palka. Osm minut před koncem začalo hrát Jerigo powerplay, bohužel až do poslední minuty neúspěšně.

Navíc jsme si ještě nafackovali další gól, po špatné rozehrávce od vlastní brány. Snížit se nám povedlo ještě v závěru pěknou kombinací do prázdné brány a na rozdíl jediné branky mohl upravit v posledních sekundách ještě Vitouš, ani jednu svoji šanci však neproměnil.