FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Výhra proti Liberci nás posunula na 4. místo

Jediný plzeňský druholigový zástupce vyhrál třetí ze čtyř utkání v tomto kalendářním roce. Libereckého nováčka porazil 8:5.

Úvod patřil domácím. Po narážečce s Lenkem zakončil Ondřej Vitouš k pravé tyči. Jeho střela nebyla nikterak razantní, ale hlavně dobře umístěná. Jerigo vstoupilo aktivně. Kasýk ze střední vzdálenosti zazvonil na brankovou konstrukci. V páté minutě se domácí radovali podruhé. Lenk vyřešil situaci, kdy hrozila nedovolená hra s brankářem Klečkou. Kapitán Jeriga utekl po lajně a na zadní tyči našel Tomáše Pekníka, nejlepšího střelce Jeriga v letošním druholigovém ročníku. Jenže hned z protiútoku soupeř odpověděl. Při přečíslení se prosadil Matěj Němec. Vitouš dělal, co mohl ve vápně, ale za Klečku už nedokázal zakročit.

Klečkovi vzápětí pomohla tyčka. V osmé minutě se už Pampuch radoval z vyrovnání. Bránící hráči v černožlutém jen přihlíželi tomu, jak Dominik Kejdana doráží z hranice vápna svojí střelu – 2:2.

O dvě minuty později to s libereckým šancemi vypadalo ještě lépe. Plzeňští totiž měli zapsaných pět faulů, což se pochopitelně projevilo na tom, že museli výrazně ubrat z důrazu v soubojích a změnit způsob hry, kterým by se chtěli prezentovat.

Netrvalo dlouho a Liberec se dočkal šestého faulu. Lukáš Čeřovský k levé tyči poslal poprvé Pampuch do vedení. Klečka si tuhle desítku vyčítal, protože je podle jeho slov přesvědčený, že se dá chytnout každá. Tak či onak - poměrem 3:2 vedl Liberec i v říjnu. Avšak nyní mělo Jerigo na obrat podstatně více času.

Ve zbytku prvního poločasu ubylo vyložených šancí ze hry. Jerigo přidalo na své konto ještě dva fauly. První desítku vyrazil Klečka rukama. Při třetí dlouhé penaltě po faulu Lenka v hostujícím vápně mířil Vlach z deseti metrů vedle levé tyče.

Do šaten se ale šlo za nerozhodného stavu. Takový gól snad domácí nevstřelili za své tři druholigové sezony. Po dlouhém balónu z autu do vápna si dva hráči Plzně nechali propadnout míč mezi nohama, což neočekával hostující brankář, balón přistál u zadní tyče. Na hodinách svítilo tou dobou 2,8 – 3:3. Branku si nakonec díky teči připsal Zdeněk Kasýk.

Západočechy tato trefa povzbudila. Ve druhém poločase si vypracovali více příležitostí než soupeř. Trápila je však koncovka. Postupně Kasýk, Pekník a Vitouš do spoje tyče a břevna neproměnili své vyložené šance. Až ve 29. minutě dorazil Martin Trnka z vápna střelu Kasýka. Velký podíl na gólu měl i Klečka, který plnil zhruba deset vteřin funkci pátého hráče při powerplay – 4:3.

Jerigo bylo v laufu. Jan Rous skóroval na zadní tyč po dobré práci Lenka s Pekníkem. Tomáš Pekník vzápětí obstřelil brankáře poté, co si Lenk připsal svojí čtvrtou z pěti gólových asistencí (minimálně v letošní sezoně nenasbíral nikdo více asistencí v jednom zápase než kapitán Jeriga. Rekordmanem byl do sobotního duelu Bendl čtyřmi asistencemi proti Wizards).

Za stavu 6:3 byl domácí celek na koni. Ale jak už to tak bývá, tak si musel utkání udělat dramatické. Některé akce přehrával a chtěl vše vykombinovat až do prázdné branky. Liberec se dvěma góly dostal do kontaktu. A hlavně snížení Matěje Němce z nějakých patnácti metrů do levého horního rohu bylo hodně povedené.

Poslední slovo však mělo Jerigo dorážkou Jana Rouse nohou přes ležícího hráče na čáře. V závěru poté Zdeněk Kasýk dorazil vlastní desítku a stanovil konečné skóre 8:5.

Druhá liga pokračuje pro Jerigo za dva týdny přeloženým zápasem v Českých Budějovicích. Ty včera vyhrály 8:1 nad Rapidem Ústí nad Labem a vzhledem k obrovské individuální kvalitě soupeře budou Plzeňští na jihu Čech velkým outsiderem.