FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Zdeněk Kasýk: Hostování v Jerigu by mě mohlo posunout

S naší nejnovější posilou Zdeňkem Kasýkem, který k nám přišel na roční hostování z ligového Interobalu, jsme udělali zajímavý rozhovor, kde jsme se pobavili o momentální situaci Interbalu. Dále jsme si povídali o ambicích Jeriga a o tom, jak vidí nadcházející zápas v Ústí nad Labem.

Jak hodnotíš první zápas v dresu Jeriga?

Hodnotím ho pozitivně z důvodu vítězství 9:3 a povinných 3 bodů. Ale s předvedenou hrou nejsem tak spokojený. Byla tam spousta chyb jak týmových, tak mých. Hlavně nám dělala problém soupeřova hra v pěti lidech. To bylo asi důvodem, proč jsme do 35. minuty nevedli větším rozdílem. Po vyloučení kapitána Chomutova to byla otázka už jen skóre.

Souhlasíš, že jsme první poločas podcenili? Neměl jsi problém s koncentrací, když jsi viděl, v jaké sestavě přijel soupeř?

Určite máš pravdu a soupeře jsme podcenili docela dost. Jak říkáš, první poločas jsme sice vedli, ale byl to hrozný přístup z naší strany. A nebýt našeho gólmana Dana, tak jsme klidně mohli prohrávat o gól my. První poločas nás podržel on. Problém s koncentrací jsem neměl. Ve 2. lize to takhle chodí, že soupeř na venkovní zapasy dojíždí v malém počtu lidí a za bývalý Indoss Plzeň (současný Interobal pozn. red.) si to velmi dobře pamatuji.

Jak jsi na tom byl s fyzickou kondicí? Soutěžní utkání jsi už dlouho nehrál (naposledy 28. září).

S fyzickou kondicí jsem na tom velmi dobře. Sice po rozloučení s Interobalem jsem za posledních 14 dní byl na palubovce jen 2x, ale to mi nedělalo problém. Udržuji se stále v tréninku, 2-3x v týdnu chodím hrát hokej a také do fitka s kamarády. Mezi tím chodím běhat, takže s kondicí určite nemám problém. A nemohu zapomenout ješte na tréninky v Jerigu. Soutěžní utkání jsem hrál naposledy sice 28. září, ale hrál jsem pouze poslední minutky, takže se tomu tak ani nedá říkat. Já pořádný zápas hrál naposledy plus mínus před rokem, takže proti Chomutovu jsem si to spíše užíval, než že jsem předvedl něco, co by bylo dobré pro tým.

V čem konkrétně tě může hostování v Jerigu posunout?

Myslím si, že v hostování v Jerigu by mě mohlo posunout k lepším zítřkům. Budu dostávat víc šancí a také více prostoru ve hře a to mi chybělo. Mohl by si mě třeba někdo všimnout z aspirantů na postup do první ligy a v budoucnu bych si ji určite ještě rád zahrál.

Přišel jsi z Interobalu, který zatím tápe. Kde vidíš největší rozdíl mezi "bronzovým" a současným Interobalem? Proč to mužstvu neklape?

Minulý rok se od Interobalu skoro nic neočekávalo, spousta soupeřů nás ještě podceňovalo a to se nám vyplácelo. Tento rok je tomu jinak, nikdo nikoho už nepodceňuje a všichni se na Plzeň připravují na 100 %. Do Interobalu přišly zvučné posily jako Kovi nebo Reši (Kovács z Litoměřic a Rešetár z Chrudimi pozn. red.) a to už mluví samo za sebe. Ale i přes takto zvučná jména se zatím Plzni nedaří a myslím si, že to je vinou nesehranosti a individualních chyb v týmu. Potom se k tomu přidají zranění, nepovedou se vám 1-2 zápasy a už se to s vámi veze. Teď už se kluci zvedli proti Ostravě. To je to, co asi potřebovali, zastřílet si a dostat do sebe sebevědomí. Věřím, že se jim nyní bude dařit.

Domníváš se, že Jerigo může dosáhnout na medaili? Anebo je jeho stropem souboj o pátou pozici?

Určitě můžeme dosáhnout na medaili tak jako v minulosti.

Bude ti ve druhé lize chybět play-off?

Minulou sezónu jsem už play-off nehrál, takže určite mi chybí už teď. Doufám, že druhá liga bude dramatická až do posledního kola, a tím pádem by to mohlo být jako play-off, že každý zápas bude hrozně důležitý pro každého.

Není druhá liga nudná, když několika týmům chybí v závěru soutěže motivace a nemají víceméně oč hrát?

To asi není otázka na mě, protože já s Jerigem chci hrát na těch nejvyšších príčkách a až do posledního kola hrát o co nejlepší umístění.

Co očekáváš od zápasu v Ústí nad Labem, kam jedeme v sobotu?

Začátkem bych řekl, že tam pojedeme značně oslabeni o tři klíčové hráče - Vityho, Lenčuse a Rousíka, což bude velká ztráta pro nás, ale musíme bojovat jeden za druhého a porvat se tam o body. Osobně bych si tam odtud přál přivézt minimálně bod. Ale vím, jak je Ústí silné a že tam mají velmi zkušené bývalé ligové hráče, jako je například Dlouhán. A poté, co se odhlásily Litoměřice z první ligy, tak tam jsou další zkušení ligový hráči.

Ještě bych podotkl, že tam chodí na futsal dost fanoušků, co si pamatuji z minulého roku, co jsem tam hrál za Interobal B. Umějí udělat dobrou kulisu, tak jsem zvědaví, zda si najdou cestu i na tento zápas a potvrdí to parametry zajímavého utkání.

Děkujeme moc za rozhovor a přejeme ti hodně štěstí v následujících zápasech!