13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo šokovalo výhrou proti Krupce (asi) i samo sebe

Jerigo šokovalo výhrou proti Krupce (asi) i  samo sebe

Jerigo šlo do nedělního souboje s vedoucí Krupkou s vědomím, že mu nenahrála prohra Kladna s Teplicemi a bod by před utkáním bralo všema deseti. To se nestalo, Jerigo totiž nebralo bod, nýbrž tři. To vše proti soupeři, jenž s největší pravděpodobností má výrazně vyšší rozpočet a zřejmě absolvoval nepoměrně více tréninkových jednotek.

Krupka od úvodu podstatně více držela balón, Jerigo bránilo de facto od půle, ale dobře dostupovalo a Krupce ona převaha na držení míče nebyla moc platná. Nicméně zřejmě z první střely mezi tři tyče hosté udeřili a jednalo se o gól z kategorie laciných. Rychnovi totiž propadlo zakončení Daniela Saláka z úhlu přes pravé rameno. S přibývajícím časem se hra vyrovnávala. Domácí měli nebezpečné kontry, kterým ale chyběla klidnější finální fáze. Tak či onak – bylo vidět, že Jerigo nemá z Krupky až přehnaný respekt a kupříkladu ve statistice střel nebyl zas až tak velký rozdíl. Navíc na hostech bylo poznat, že úplně nemají svůj den. Plzeňští se dočkali srovnání v předposlední minutě, když Jan Šebek rozehrával na posledním a rozeběhl se středem proti obraně Krupky, jakmile to vypadalo, že si míč až moc předkopl, tak situaci zachránil za minutu dvanáct Zidanovkou a překvapivě skóroval k levé tyči. Z protiútoku Freitas zamotal hlavu Malému a jeho centr uklízel ve skluzu na zadní tyči Martin Sidor. Ten zůstal v situaci dva na jednoho nepokryt proti osamocenému Vitoušovi. Tím pádem po poločase 2:1 pro Krupku, ačkoliv se nezdálo, že Michal Seidler a Gabriel Rick nesledují v hale na Slavii dva dny před zápasem na Slavii souboj posledního s prvním…

V prvních sekundách druhého poločasu mířil běžící Fradick na Rychnu. Každopádně jinak bylo těžiště hry spíše na útočné polovině Jeriga. To už sahalo po vyrovnání Sklenářem či Šebkem, oba v krátkém sledu o fous minuli protější tyč. Posléze ještě Šebek nepřehodil z dobré pozice gólmana Soukupa. Kdekoho napadlo, že přesně na to by Jerigo mohlo proti tak kvalitnímu týmu „umřít“. Nakonec se Šebkovi povedlo srovnat po kličce pojmenované po francouzské legendě, která se podílela na triumfu Francie ve finále MS 1998 proti Brazilcům. Souhra s bývalým pivotem Interobalu či Vysokého Mýta, který mohl konečně nastoupit za Jerigo poté, co se otevřelo přestupové okno, znamenala stav 2:2. Tou dobou běžela 32. minuta a 130 divákům v hale bylo jasné, že do závěrečné powerplay nezasáhne hostující Tavares. Ten při naprosto běžném souboji s Rousem (bohužel) došlápl tak nešťastně, že si podvrknul kotník a po svých se z placu nedostal. Jmenovec bývalého obránce fotbalové Slavie tak jen přihlížel tomu, jak si 4:12 před koncem navedl Fradick míč z levé strany na střed a s jeho bombou pod břevno nemohl Rychna absolutně nic dělat.

Krupka poté chtěla rozhodnout neumannovskou fintou, kdy za stavu 3:2 ze svého pohledu začala hrát powerplay, ale Jerigo se dostalo k balónu. Hned při první příležitosti bral trenér Pechr timeout, protože věděl, že takových šancí už nemusí být mnoho, a tak naopak Jerigo šlo do pěti s Vitoušem v dresu gólmana. Hru pět na čtyři využil Sklenář centrem na zadní tyč na Jana Rouse – 3:3.

Následovala powerplay Krupky, která věděla, že bod ze hřiště posledního je prostě málo. Každopádně tu Jerigo především díky obrovské obětavosti nejenže přežilo, ale 48 vteřin před klaksonem zkompletoval Jan Šebek hattrick! Lenk zablokoval centr z levé strany a dával si pozor, aby neudělal penaltový zákrok, pak hlavou postrčil na Šebka a ten relativně s přehledem zakončil do prázdné brány.

Jerigo si tak dokázalo, že kromě poháru s Interobalem může kdykoliv pomýšlet na výhru. Největší senzací tohoto druholigového ročníku přeskočilo poslední Teplice a z předposledního místa ztrácí na desátý Turnov jen bod (přitom ještě před dvěma koly bylo v porovnání s Dalmachem mínus sedm bodů). Do karet mu hraje, že má s Turnovem lepší skóre ze vzájemných zápasů. V pátek jede do Jablonce, kde tak překvapivě dojde na souboj dvou jediných týmů, které v letošní sezoně porazily Krupku.

Branky: 19. Šebek (Žíla), 32. Šebek (Sklenář), 38. J. Rous (Sklenář), 40. Šebek (Lenk) – 5. Salák (Taverna), 19. Sidor (Freitas), 36. Fradick (Taverna)

Žluté karty: Šebek (JPL), J. Rous (JPL) – Tavares (BJU), Memeti (BJU)

FC Jerigo 1994 Plzeň: Rychna (Šoltys) – O. Vitouš, Malý, Šebek, Sklenář – Petrlák, Lenk, Kristl, Žíla, Pechr, J. Rous. Trenér: Jiří Pechr

Boca Juniors Krupka: Soukup – Tavares, Freitas, Fradick, Sidor – Taverna, Cibrík, Salák, Memeti – Dušek. Trenér: Rodrigo Taverna

Rozhodčí: Kaštánek – Pelikán