FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Nejenom Nadal umí otočit z 0:2 na 3:2

V krátkém sledu obletěla sportovní svět zpráva o dvou obratech z 0:2. Zatímco slavný španělský tenista by měl potenciálně velkou šanci na reparát na Roland Garros, tak co se týče Jeriga, v případě prohry by se možnost záchrany rovnala spíše teorii.

Je potřeba uznat, že v úvodních deseti minutách byli Wizards aktivnější, lépe se pohybovali, více utkáním žili a často chodili do otevřené obrany. Navíc Jerigo v útočné fázi nepředvedlo vůbec nic. Hosté zaslouženě vedli 2:0 a domácím nezbývalo nic jiného než průběžný stav brát všema deseti. Následně Plzeňští s obrovskou klikou snížili, když střelu Jana Šebka směřovanou z pravé strany (zřejmě) vedle zadní tyče si nešťastně srazil Vácha do vlastní sítě. Pražané víceméně z protiútoku zahodili jasnou příležitost, když zmíněný jmenovec bývalého fotbalisty Liberce či sparťanského áčka udělal rychlou kličku Vitoušovi a byl sám před Rychnou, ten jeho pokus vytlačil těsně na roh. Místo toho hned z kontru zvedl Šebek hlavu po své Zidanovce a naservíroval míč do brankoviště na Vitouše, jenž mezi nohama Filipa Roučky, někdejšího brankáře béčka Interobalu srovnal. Tím se Jerigo chytlo a ve zbytku poločasu mělo (asi) více ze hry. Každopádně bez kýženého gólu do šatny. Klasického šatňáka naopak mohlo inkasovat. Skvěle hrající Šafář střílel do protější šibenice, ale míč se od břevna odrazil před čáru.

Ve druhém poločase už to byly spíše šachy a docela nuda, což se ovšem dá pochopit. Oba celky moc dobře věděly, oč běží a že bude hodně důležité, kdo vstřelí následující branku. Závěrečnou desetiminutovku odstartoval výborný centr hostujícího kapitána Tomka na vzdálenější tyč, tam se ale proti Šafářovi stačil přemístit Rychna. Ten potvrdil svůj skvělý výkon ve 32. minutě, kdy vyhodil na Jana Rouse, který celkem s přehledem umístil zakončení z pivota křížem nad nohu Roučky.

Ještě než začala skvělá powerplay Wizards, tak měl tisíciprocentní šanci Kokinda. Šafář utekl po levé straně a předložil centr na opačnou tyč, kde Kokinda zvolil bombu vší silou mimo branku. Jelikož Rychna stál tou dobou u bližší tyče, tak doslova stačilo trefit zařízení. Vzápětí nevyužili Wizards standardní situace z deseti metrů po prvním faulu Jeriga ve druhém poločase v čase 36:49, což je snad rekord Západočechů za šest let ve druhé lize. V závěru nastal před domácí brankou pořádný kolotoč. Snad nikdy nehrál někdo powerplay tak výborně jako Wizards a nedal z ní gól. V poslední minutě spálili hosté dvě loženky. Ve prospěch Jeriga hrálo, že si mohlo dovolit faulovat, a to také symbolicky učinilo zhruba devět metrů od své brány v době, kdy na tabuli svítilo 0,4. Hosté naběhli v pěti do brankoviště, ale potřetí se už historie neopakovala a Tomáš Pekník odhlavičkoval centr na zadní tyč, kterou se snažil zavírat hráč z pole v brankářském dresu.

I kvůli tomu, že se Šebek vyvaroval naprosto zbytečných (nicneřešících) diskusí s rozhodčími po jakémkoliv jejich výroku (a soustředil se jen na svůj výkon) a hecoval neustále spoluhráče, zaznamenalo Jerigo první výhru od 16. října, počtvrté v sezoně bodovalo. V tabulce poskočilo díky plichtě Teplic s Chomutovem na předposlední místo (byť Teplice mají domácí utkání s Wizards k dobru). Na ty ztrácí Jerigo čtyři body, přičemž Wizards se de facto dělí o devátou pozici s Turnovem, s tím se střetnou doma v pátek a nezbývá tak než fandit remíze. Jerigo jede v sobotu na palubovku Pernštejna, kde bude v pozici outsidera.

Branky: 13. Vácha (vla.), 14. O. Vitouš (Šebek), 32. J. Rous (Rychna) – 4. Vácha (Pohorský), 7. Šafář (Pohorský)

Žluté karty:   8. Kristl (JPL) – 24. Pohorský (WIP)

FC Jerigo 1994 Plzeň: Rychna (Šoltys) – A. Frémund, Kristl, Pekník, J. Rous, Žíla, Šebek, Pavlíček, O. Vitouš, Pechr. Trenér: Jiří Pechr

Wizards DDM Praha 10: Roučka – Tomek, Vácha, Šafář, Pohorský – Černohorský, Dolejška, Kokinda, Čáha. Trenér: Tomáš Imlauf

Rozhodčí: Lafek – Dragoun