FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Fotbalista Hradce gól nedal, Jerigu to není nic platné

Vyhrocený zápas Jeriga v Mladé Boleslavi skončil čtvrtou prohrou plzeňského celku v letošní sezoně o gól. Snad poprvé v historii nastoupil proti Západočechům aktuálně hráč z nejvyšší fotbalové soutěže. Hradecký Jiří Kateřiňák se na rozdíl od loňského souboje se Slavií neprosadil.

Mladá Boleslav byla od úvodu lepší, více držela balón a Jerigo tápalo v útočné fázi nehledě na to, že po výhozu Šoltyse na Tomáše Pekníka na pivotu skórovalo ze své první střely na bránu. Malibu otočilo na 3:1 a je potřeba uznat, že zaslouženě. Nicméně pak domácí nezvládli bránění rohu a o necelé tři minuty později dorážel Tomáš Pekník Lenkovu střelu do prázdné brány. Tím zkompletoval hattrick. Místo toho, aby se Jerigo chytilo, tak inkasovalo dvakrát v rozmezí 30 sekund a zase vrátilo tam, kde bylo…Hostům pak úplně nenahrálo, že za 10 minut udělalo čtyři fauly. Už vůbec Jerigo nepotěšilo, že právě v oné desáté minutě viděl naprosto zbytečnou žlutou kartu Jan Šebek, když se dohadoval s rozhodčím o zcela zásadní aut u lavičky soupeře. V součtu s tím, že Kateřiňák trefil po zasekávačce tyč a bývalý hráč místního FK Glöckner spálil sám před Šoltysem stoprocentní šanci, tak rozdíl dvou branek (asi) odpovídal dění na hrací ploše.

Ve druhé půli se Jerigo prezentovalo diametrálně jinak, Adamem Malým, který se zapsal mezi střelce, stejně jako v prvním duelu s Malibu v této sezoně, se dostalo na kontakt a rozhodně cítilo příležitost na to utkání srovnat, nebo dokonce otočit. Vyrovnání měl na noze Pekník, když Kateřiňák odhlavičkoval míč na posledním za sebe na Šebka, ten nahrál na střed, ale asistent kapitána Jeriga z bezprostřední blízkosti nepřidal čtvrtý gól v zápase. Pekník měl chvíli poté další loženku, když výhoz Šoltyse propadl přes pivota, ale na zadní tyči schovaný univerzál hostů mířil hlavou vedle brány. Hodně důležitý moment nastal ve 32. minutě. Domácí šli do kontru tři na jednoho, ten zakončil nečistě Kateřiňák. Šoltys se na základě pokynu rozhodčích chystal rozehrávat. Nicméně tou dobou zasáhl Rous nešťastně ramenem Kateřiňáka do obličeje v brankovišti. Zdálo se, že sudí onen zákrok pustí, ale nakonec po shlédnutí Kateřiňákova obličeje nařídili krátkou penaltu a Rous vyfasoval přímou červenou kartu. Nutno podotknout, že hráč zodpovídá za své tělo a červená karta byla udělena právem. Otázkou zůstává, jestli k onomu zákroku došlo již ve chvíli, kdy byl míč za bránou a měla se pískat penalta. Tu proměnil Machů do protipohybu Šoltyse a horního rohu. Jerigo tato situace celkem rozhodila.

Následovala další dosti sporná situace. Pavlíček čistým skluzem vypíchl balón na polovině hřiště vybíhajícímu brankáři Truksovi a šel do brejku. Truksa věděl, že musel faulovat, takže Pavlíčka stáhl rukama za cenu karty. Hosté se dožadovali ještě přísnějšího trestu. V tomto případě je nejpodstatnější počet útočících hráčů v porovnání s bránícími futsalisty za míčem, ale zároveň hraje roli vzdálenost od brány. O necelou minutu později už se vylučovalo. Šebek zasáhl nohu Vaňka při souboji jeden na jednoho a sudí Nagy správně vytáhl druhou žlutou kartu pro Šebka. Nebylo o čem. Jerigo absolvovalo oslabení tři na čtyři, ale Malibu hrálo přesilovku celkem pasivně a vytvořilo si jedinou střelu. V 38. minutě reklamovali domácí faul Vitouše na Kommu, v pokračující hře podrazil Frémund Vaňka a kopala se desítka. Je dost diskutabilní, jestli Vaněk měl kopat dlouhou penaltu z místa faulu. Což o to – faul to byl. Nicméně zároveň souběžně se zákrokem přepadl přes Šoltyse a ve chvíli, kdy se zvedal, tak do něj vrazil ramenem. Tentýž futsalista se vražení do soupeře v přerušené hře dopustil již v úvodním kole v Plzni a následně doma s Teplicemi. Zatímco na západě Čech viděl žlutou kartu a s Teplicemi byl vyloučen přímou červenou kartou, tak v sobotu nevyfasoval žádný karetní trest.

Jerigo v závěru sáhlo k powerplay a po dobré práci skvěle hrajícího Kristla vypálil Lenk pod břevno. Kapitán Jeriga ještě vyhazoval na pozici gólmana míč v posledních sekundách a Vitouš marně naznačoval rozhodčímu, že byl v brankovišti postrčen zezadu.

Branky: 4. Šimáček (Maňas), 5. Šimáček (Vaněk), 9. Machů (Komma), 15. Machů, 16. Komma, 32. Machů (pen.) – 2. Pekník (Šoltys), 12. Pekník (O. Vitouš), 15. Pekník (Lenk), 24. Malý, 39. Lenk.

Žluté karty:  20. Kateřiňák (MBL), 35. Truksa (MBL) – 7. Vitouš (JPL), 10. Šebek (JPL), 10. Pechr (trenér) (JPL), 21. Šoltys (JPL), 38. Frémund (JPL)   Červené karty:  36. Šebek (JPL, 2 ŽK)   32. J. Rous (JPL, přímá ČK)

FC Malibu Mladá Boleslav: Truksa – Maňas, Kateřiňák, Šimáček, Vaněk – Komma, Machů, Krčmář, Glöckner – Kvapil Volf, Husák, Velechovský.

FC Jerigo 1994 Plzeň: Šoltys – Frémund, Kristl, Pekník, Lenk  – O. Vitouš, Šebek, Pavlíček, Malý – J. Rous.

Rozhodčí: Čurda – Nagy