FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Slušný výkon na body nestačil

Jerigo se na půdě čtvrtého Chomutova neprezentovalo vůbec špatně. Nicméně i tak padlo potřetí v sezoně 4:5, což jej v součtu s výhrou Turnova v Jablonci poslalo na dno druholigové tabulky.

Západočeši vyrazili na sever Čech v hodně okleštěné sestavě a s heslem účel světí prostředky. Taktika byla postavená na tom, že se bude vycházet primárně z defenzivy, bude se bránit od půle a sázet na brejky. Domácí měli samozřejmě velkou převahu na držení míče a hrozili hlavně ze střední vzdálenosti. Opět výborný Rychna v bráně si na nedostatek práce opravdu nemohl stěžovat. Každopádně potvrdil, že výkony brankářů je momentálně ten úplně poslední faktor, kde Jerigo tlačí bota.

I kvůli tomu šlo Jerigo ze své první větší šance do vedení. Vitouš rozehrál roh pod sebe a zakončení Pekníka placírkou z prvního doteku skončilo překvapivě u přední tyče. Plzeňští pokračovali v zodpovědném výkonu směrem dozadu. Tak či onak – během tří minut soupeř otočil vývoj zápasu. Do poločasu mohl ještě srovnat Kristl, jehož pokus vykopávali domácí z čáry, nebo Pekník. Asistent kapitána Jeriga měl ke smůle černožlutých příležitost do prázdné brány na svou slabší pravou nohu a na poslední chvíli zasáhl bek ve skluzu.

Po pauze odskočili Chomutovští do tříbrankového vedení a s Jerigem to nevypadalo vůbec dobře. Ve 31. minutě ale zasekl Blažejovský na šestce a utaženou střelou na zadní tyč snížil. Domácí kontrovali brejkem zakončeným nejproduktivnějším hráčem a zároveň střelcem 2. Futsal ligy, kdy si Dolechek přehodil míč na levou nohu a o pravou ruku Rychny procedil míč do sítě. Za stavu 5:2 vzal trenér Pechr zhruba pět minut před koncem timeout a postavil powerplay s Lenkem v dresu brankáře. Tu využil za 17 sekund s nutnou dávkou štěstěny Tomáš Pekník. Jeho centr z levé strany si totiž nešťastně a v důsledku zákonu setrvačnosti srazil do brány domácí kapitán Minařík. O minutu později namazal rozehrávající Dolechek hrající tou dobou posledního Kristlovi, ten si navedl balón rychle zprava na levačku a zakončil pod břevno. Chomutov sáhl okamžitě k oddychovému času. Při powerplay už Jerigo nestačilo srovnat, když několik nástřelů Lenka z pravé strany jen propadlo vápnem a vyloženou šanci na cenný bod z Chomutova si už nevypracovalo.