FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Tři tyče za 11 vteřin zajistily bod

Futsalisté Jeriga obrali čtvrtou Chotěboř. Urodila se remíza, ke které ale dojít vůbec nemuselo nebýt spálené tutovky soupeře 11 sekund před koncem.

První poločas byl dosti opatrný. Jerigo bylo koncentrovanější směrem dozadu. Zároveň demonstrovalo, že se aktuálně na vstřelené branky nadře. Ostatně od zápasu v Liberci nevsítilo více než dva góly. Domácí si vypracovali více vyložených příležitostí, a to zejména díky nástřelům skvěle hrajícího Kristla z pravé strany na zadní tyč. Za zmínku stojí možná i otočka Pekníka a střela o fous vedle brány. To Chotěboř hrozila především z rychlých kontrů, a to například Staňkem do tyče, nebo samostatným únikem Jandy či brejkem dva na nikoho, který ale Boca ani nezakončila. Po poločase tedy 0:0.

Ve druhé půli bylo evidentní, že to bude hodně o tom, kdo se prosadí jako první. Snad nikdy se nečekalo na Jerigu na úvodní branku tak dlouho jako v pátek. Blízko k ní byl Kratochvíl, jenž zůstal sám před Rychnou poté, co Frémund nepochopitelně střídal v době, kdy Chotěboř kopala aut poblíž brankoviště Jeriga. Nicméně o tři minuty později už se síť rozvlnila. Vitouš nejprve neproměnil volej mezi nohy gólmana, ale kopl aut a Tomáš Pekník z prvního doteku na dvanácti metrech skóroval i s přispěním toho, že Kubica si srazil balón rukama ke vzdálenější tyči.

Ve zbytku duelu se dal očekávat tlak Chotěboře, protože ta potřebovala na západě Čech stůj, co stůj vyhrát a ani plichta pro ni nic moc neřešila. Důkazem toho byla loženka Jiřího Kratochvíla ze středu vápna. Bývalý hráč Wizards Praha dokázal pak srovnat ve 33. minutě, když jeho tečovaný centr z pravé strany propadl do sítě.

Chotěboř následně vyrukovala s hrou v pěti s Kubicou v poli a zkrátka riskovala. V závěru měla několik zdánlivě jasných šancí, jak urvat zápas na svou stranu. Všechno odstartoval odražený míč proti noze Staňka, jehož ránu domácí zablokovali s vypětím všech sil na roh. To mnohem zajímavější ale přišlo v závěrečné minutě a půl. Právě zmíněný Staněk zahájil tuto časovou sekvenci neproměněným brejkem dva na jednoho napáleným do Rychny na šestce. Posledních jedenáct vteřin pak stálo za to. Staněk vyřadil ze hry posledního obránce Jeriga a šel sám na Rychnu, kličkou jej obešel, ale svou zřejmě slabší nohou trefil místo naprosto prázdné brány přední tyčku. V čase 39:55 byl písknutý faul na Vitouše u lajny. Jerigo mohlo rozhodnout, ale také prohrát. Po špatně kopnutém volném přímém kopu dokázalo včas za vydatného křiku trenéra Pechra přerušit protiútok Chotěboře a místo přečíslení disponovali hosté standardkou z vlastní obranné poloviny. Tu vytáhl Rychna rukama za sebe do horní tyče, dorážka z bezprostřední blízkosti (podle všeho již stejně po čase) se odrazila od břevna na čáru a ven.

I kvůli tomu poskočilo Jerigo na osmou pozici a již nemůže skončit hůř než deváté. V sobotu se představí na palubovce poloprofesionálních Bohemians, jejichž kouč Pytloun hovořil po zápase v Turnově o tom, že jeho svěřenci budou brzy povolaní do mládežnických reprezentačních výběrů.

Branky: 28. Pekník (O. Vitouš) – 33. Kratochvíl (Kubica)

Žluté karty:  Rychna – 0

FC Jerigo 1994 Plzeň: Rychna (Šoltys) – Pekník, Kristl, R. Rous, Pechr, O. Vitouš, Frémund, Hemzáček.

FK Boca Chotěboř: Kubica – Dočekal, Kratochvíl, Janda, J. Novotný, Fiedler, Staněk.

Rozhodčí: Kaštánek – Mertl