FC 11° Excelent0

9. kolo, Ne 30.10.2022 10:00

Czech Made1

Béčko válcuje

Béčko Jeriga na jaře chytlo formu a své soupeře prozatím s přehledem válcuje. Z pěti zápasů si odneslo béčko plný počet bodů, navíc se skórem 52:20. Ke skóre především přispěla víkendová výhra 20:5. Ale pojďme popořadě.

Na úvod jara se béčko utkalo s Tahounama. Přestože Jerigu chyběl brankář a do brány se musel postavil útočník Pepa Sejrek, všechny 3 body získalo Jerigo. Výhra se ale nerodila snadno. O poločase vedl soupeř 3:2. V druhé půli už béčko soupeřili nedovolilo vstřelit žádný gól a samo dokázalo 5x skórovat. Hattrickem se blýskl Michal Trnka.

Druhý zápas proti FC Psycho měl být těžší než ten úvodní. Realita ale byla jiná, především zapůsobil faktor Koc. Venca Koc nastřílel 6 gólů a po konečném hvizdu byl výsledek 12:5. V dalším zápase proti FC Hombre Venca Koc také nastoupil, ale prosadil se pouze jednou. Zastoupili ho další hráči a opět to skončilo suverénním vítězstvím 9:5.

O dalším víkendu si Jerigo vyšláplo i na lídra soutěže FC DAB. Přestože DAB hrál téměř celý druhý poločas powerplay, dokázal se prosadit pouze jednou. Třígólový náskok z prvního poločasu Jerigo okázalo ubránit a bralo cenný skalp.

Poslední zápas vypadal hrozivě, co se týče nahlášené účasti na zápas. Nakonec se na hřišti sešlo pět hráčů z Jeriga, navíc bez brankáře. Jak se ukázalo, odehrát celý zápas bez střídání nebyl problém. Poločasový výsledek 10:1 mluví za vše. Skóre se nakonec zastavilo na číslovce 20 ku 5. Šestkrát se prosadil Venca Koc, David Herejk a Honza Sojka. Z jednoho gólu se radovali ještě Pavel Nádrazský a i Petr Žíla. Všichni hráči tedy vstřelili alespoň jeden gól.

Doufejme, že Béčku vydrží forma i nadále. Možnost zisku dalších tří bodů bude mít Jerigo v neděli ve 12 hodin.