FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Další obrat Jeriga udržel reálnou šanci na záchranu

Futsalisté Jeriga vyhráli třetí domácí zápas v řadě a ještě více zamotali boj o záchranu. Před zraky historicky nejlepšího reprezentačního střelce Michala Seidlera porazili Chomutov 9:5.

Domácí si uvědomovali, že i oni sami hrají občas v šesti lépe než v kompletní sestavě a nesmí nic podcenit. Ostatně pamatovali si, že v Chomutově (málem) urvali i ve „variantě“ 6+1 cenný bod. Z logiky věci tak po jedenácti minutách prohrávali 0:3 a onen stav byl ještě milosrdný. Chomutov chodil neustále do přečíslení a de facto každý roh Jeriga hrozil rychlým kontrem do otevřené obrany. Hosté sehráli několik akcí až do kuchyně. Když už se domácí prosadili, tak do špatné brány. Při hostujícím pasu na levou stranu nastala diskomunikace po trase vybíhající Rychna – skluzující Sklenář a výsledkem byl vlastenec Sklenáře, jenž obstřelil Rychnu, jenž šel sebrat balón do koše na šest metrů. Trenéru Pechrovi nezbývalo nic jiného než brát timeout a vysvětlit, že takhle by to dál nešlo…

Od té doby se zvedlo domácí nasazení. Jerigo často vystihlo rozehrávku Chomutova, dokázalo navíc snížit ve skluzu Petrem Bodnarukem. Do karet mu hrál i počet akumovaných faulů Baníku. S přibývajícím časem si Jerigo vytvářelo čím dál více vyložených příležitostí a pošilhávalo po gólu do šatny. Ten nakonec přišel, když po zákroku gólmana Klímy nařídil sudí Stádník desítku a 44 sekund před koncem prvního poločasu ji Václav Sklenář utáhl ke své levé tyči.

Ona dlouhá penalta byla dost zásadní. Jerigo totiž vstoupilo výborně do druhého poločasu, bylo v laufu. Pekník ještě spálil obrovskou šanci na zadní tyč, nicméně pak Petro Bodnaruk hrající při absenci Šebka v Šebkovo osmičce (opět) skóroval ve skluzu pod gólmanem a Jan Rous potrestal chybu v rozehrávce do prázdné brány (tou dobou se hosté chtěli vysunout v pěti na útočnou polovinu). Domácí byli na koni a kouč Pechr musel bojovat s tím, aby nezačali úplně bláznit a nadále mysleli na to, že rozhodně není hotovo… V relativně krátkém sledu disponoval Chomutov dvěma standardkami těsně před vápnem, tu první Jerigo přežilo, při druhé už Patrik Šlégr zakončil velice dobře na vzdálenější tyč, kde Rychnu už nezachránil ani kapitán Lenk postavený na čáře.

Za stavu 4:4 bylo jisté, že bod je prostě málo. Navíc hosté evidentně cítili šanci na zvrat a měli nepatrně navrch. Každopádně vzápětí si narazil Jan Rous s Pekníkem a Václav Sklenář prostřelil Klímu mezi nohama. Poprvé v zápase odskočili domácí do vedení o dva góly, ale 6,5 minuty před koncem udělali pátý faul. Chomutov šel do powerplay a měl dvě jasné příležitosti. Tím pádem se nedostal na kontakt a inkasoval Tomášem Pekníkem a Ondřejem Lenkem z obranné poloviny Jeriga do prázdné brány. Tři minuty před zazněním klaksonu se ještě hosté sympaticky prezentovali gestem Pavla Exnera. Ten mohl jít do situace dva na nikoho, ale místo toho zakopl balón, jelikož Václav Sklenář blbě došlápl na posledním a víceméně tím vznikl zmíněný brejk Chomutova. Domácí nemusel mrzet námaz gólmana Rychny na bodlo Petra Nového, v závěrečné minutě pečetil vítězství Jeriga Tomáš Kristl.

Vůbec poprvé v sezoně tak Jerigo vstřelilo devět branek. Nicméně Turnov v neděli vyhrál proti Jablonci 6:5 a má nadále náskok bodu (pro Jerigo hovoří vzájemné zápasy). Pozitivem je, že Plzeňští stáhli pražské Wizards na nejtěsnější rozdíl, byť s horší bilancí vzájemných utkání. Ve čtvrtek je čeká dohrávka v Kadani proti Perštejnu, kde favoritem rozhodně nebudou.

FC Jerigo 1994 Plzeň – FC Baník Chomutov 9:5 (2:3)

Branky: 15. Bodnaruk, 20. Sklenář (10 m kop), 22. Bodnaruk (Sklenář), 23. J. Rous, 30. J. Rous (Pekník), 33. Sklenář (Pekník), 34. Pekník, 35. Lenk, 40. Kristl (Sklenář) – 3. Jelínek (P. Nový), 8. Exner (P. Nový), 11. Sklenář (vla.), 28. Šlégr, 39. P. Nový

Žluté karty: 28. Sklenář (JPL) – 20. Exner (BCH), 25. Svoboda (BCH)

FC Jerigo 1994 Plzeň: Rychna – A. Frémund, Pekník, Sklenář, J. Rous, Lenk, Petrlák, Bodnaruk, Kristl, Žíla. Trenér: Jiří Pechr

FC Baník Chomutov: Klíma (Michovský) – Levý, Exner, Šlégr, P. Nový, Svoboda, Jelínek. Trenér: Michal Nový

Rozhodčí: Laštovička – Stádník