17. kolo, So 01.02 20:00

SK Interobal Plzeň "B"..4

Jerigo míří do Boleslavi

Zatímco proti Ústí nad Labem bylo Jerigo outsiderem, tak v Mladé Boleslavi bude v opačné pozici. Čeká jej však těžká šichta…

Plzeňští se pokusí využít příznivých pátečních výsledků. Wizards doma pouze remizovali s Turnovem a Jablonec podlehl ústeckému Rapidu. Pro Západočechy se jedná o důležité klání. Pakliže totiž vůbec mají pomýšlet na medaili, tak musí všechny čtyři zbývající duely vyhrát. Soupeřem jim bude osmý celek druholigové tabulky. Ten ovšem v loňské sezoně skončil na páté pozici, tedy před Jerigem. Malibu disponuje s padesáti vstřelenými góly nejhorším útokem ve 2. lize Západ. Proti Jerigu se mu dlouhodobě nedaří. Ze sedmi vzájemných duelů vyhrálo Jerigo hned šest. Mladá Boleslav zvítězila pouze v bronzové sezoně Jeriga, kdy jako jediná si z Plzně odvezla všechny tři body. Podzimní utkání dopadlo lépe pro Plzeňské. Ti ale ve druhém poločase zahazovali šanci za šancí až Zdeněk Kasýk dvě minuty před koncem překonal skvěle chytajícího Filipa Truksu a Jerigo urvalo výhru 2:1.

Co se týče svého posledního zápasu, tak Mladá Boleslav zdolala na vlastní palubovce rezervu Interobalu poměrem 6:3. Interobal nastoupil bez hráčů z áčka. To mělo před sebou duel v Českých Budějovicích. Ostatně Malibu se v domácím prostředí zvedá. Dokázalo překvapit proti Jablonci. S Chotěboří si ale body rozdělilo. A proti libereckému Pampuchu, který už takřka jistě sestoupí, prohrávala Mladá Boleslav již 0:3 a alespoň bod zachraňovala gólem 12 sekund před koncem při powerplay.

Jestli nastane podobný scénář či dokonce výsledek, to můžete dnes sledovat prostřednictvím Onlajnů. Utkání má výkop stanovený na 20:30. Pískat jej budou Lukáš Mollinger a Jan Kresta.