FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Šest? Ideální stav

Sobotní zápas s Pampuchem Liberec opět ukázal, že v šesti lidech předvádí Jerigo svůj nejlepší futsal. Důkazem toho je výhra 8:3 nad tou dobou posledním mužstvem druhé ligy Západ.

Mladá Boleslav totiž v Chomutově zvítězila 6:2 a tím poslala Pampuch ještě před výkopem na chvostu druhé nejvyšší soutěž. Domácí nastoupili v brance s Radkem Rychnou, který se tak stal pátým gólmanem v druholigové historii Jeriga ( ještě Klečka, Šoltys, Tříska, Vančát), jenž zasáhl do soutěžního duelu. Své působení nezačal úplně nejlépe. Kapitán Lenk sice otevřel skóre utkání, ale soupeř z protiútoku srovnal. Rychna fauloval ve vápně Kejdanu a Miroslav Petrlák hrající ve fotbalové Viktorce Žižkov potvrdil, že skutečně je nejlepší kopnout penaltu doprostřed.

Byť Jerigo hrálo v šesti, tak bylo lepším mužstvem. Do šaten se šlo za stavu 4:1. I na druhé straně totiž sudí Kaštánek zapískal krátkou penaltu, když postřehl faul na Rouse. Zdeněk Kasýk vsadil razanci a trefou pod břevno překonal bezmocného brankáře Vika. Určitým negativem Plzeňských bylo pět faulů již ve 13. minutě. Nicméně nakonec právě Jerigo kopalo jako první dlouhou penaltu. Tu však Kasýk už neproměnil. I hosté se dočkali desítky. Petrlák se prezentoval stejně jako Kasýk. Zatímco bývalý hráč Interobalu naprosto minul branku, tak Rychna ztlumil Petrlákovu desítku, ale letící balón stihl chytit před čárou.

Ve druhém poločase přehrávalo Jerigo Pampuch, co se týče nasazení. K zápasu přistoupilo skvěle. Bránící hráči spoustu střel zablokovali. Domácí měli více vyložených šancí, ale tentokráte se na vstřelení gólu tolik nenadřeli jako proti Mladé Boleslavi či Kladnu. Mužstvo trenéra Pechra vsítilo tři branky během tří minut. Hosté ještě zkusili powerplay, ale to už bylo o osudu duelu rozhodnuto.

Jerigo tak zaznamenalo pátou výhru v sezoně. V pátek jede na palubovku Wizards. Ti jsou zatím největším překvapením druhé ligy, když v posledních dvou duelech porazili doma Ústí nad Labem a poté přivezli i tři body z Jablonce, kde naopak Jerigo ve čtyřech zápasech pokaždé padlo. Wizards jsou na čtvrtém místě o tři body před pátým Jerigem. Plzeňští mají svému soupeři co vracet. Naposledy s ním doma 5:6, přitom po poločase vedli Pražané na západě Čech dokonce 5:0.