18. kolo, So 08.02 19:00

FC Rapid Ústí nad Labe..

Kdo nedá gól, nemůže vyhrát...

Futsalisté Jeriga předvedli proti Kladnu perfektní výkon. Ten jim ovšem nebyl vůbec nic platný…

Druhá liga Západ pamatuje remízu 0:0 v zápase Mladá Boleslav – Ústí nad Labem, avšak výsledek 0:1 se v této soutěži za poslední dva roky neurodil. Brankáře Klečku překonal jen Jan Čurda ve 12. minutě střelou do protipohybu, když Kladenští dobře rozehráli aut Jarábem. Málokdo tušil, že Čurda zůstane jediným střelcem duelu.

Jerigo bylo v úvodu horším mužstvem. Soupeř disponoval poměrně výraznou převahou na držení míče. Západočeši měli i štěstí, když Kaválkova rána ze standardní situace skončila na brankové konstrukci. Víceméně od vstřeleného gólu se Jerigo směrem dopředu zvedlo. Do poločasu si vytvořilo své šance. Kasýk s Kocem protáhli Tetoura. Toho v závěru úvodního dějství přehodil aktivní Bendl, jenomže tyč hrála tentokráte v neprospěch Plzeňských.

Jerigo vědělo, že může pomýšlet alespoň na remízu. Na hřišti to bylo po přestávce poznat. Kocovi scházely centimetry, aby využil Lenkovy nahrávky a do prázdné branky vsítil svůj pátý gól v sezoně. Domácí postupně zasypávali skvělého Tetoura, ale ten se rozhodl, že po výhře ve fotbalové ČFL (třetí nejvyšší soutěž) nad béčkem Viktorie Plzeň porazí další plzeňské mužstvo. Jerigo jej také dobře rozchytalo. Tetour nakonec udržel čisté konto. Ačkoliv Plzeňští svého protivníka jasně přestříleli ve druhé půli, tak zůstali bez bodu… Sobotní utkání zkrátka připomínalo zápasy z loňské sezony, kdy se Jerigo na každý gól hodně nadřelo a proměňování vyložených příležitostí bylo jeho slabinou. Jenže s tím rozdílem, že tentokráte žádnou neproměnilo a branku tak nevstřelilo…

Na duel, ve kterém si Jerigo nezasloužilo prohrát, naváží svěřenci trenéra Pechra v neděli na půdě nováčka z Turnova. Poté je 1. listopadu čeká derby s rezervou ligového Interobalu.