FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo potrápilo favorita, na výhru to ale nestačilo

Zatímco ostatní týmy už své zápasy měly odehrané minulý týden, na Jerigo teprve zápasová zkouška čekala. A ne jen ledajaká zkouška, ale rovnou na horké půdě prvních Českých Budějovic. Kádr Českých Budějovic tvoří velký respekt už na papíře, za tým hraje spousta známých, dříve ligových jmen českého fotbalu a to, že si s míčem rozumí i na palubovce, je vidět z jejich výsledků. Proti lepšímu týmu (nejen na papíře) jsme za celé ty roky v druhé lize rozhodně nehráli.

Že s Budějovicemi nemůžeme hrát otevřený futsal, jsme poznali na podzim při domácím utkání. Technická převaha na hřišti byla znát a Budějovice nás jasně přehrály poměrem 7:4. A to soupeř přijel do pole pouze se šesti hráči do pole. A právě tento domácí zápas nás přinutil nastavit jasnou taktiku. Za žádnou cenu se se soupeřem nepouštět do otevřené hry, což by znamenalo okamžitou sebevraždu. Bránit od poloviny hřiště a co nejvíce zhušťovat střed hřiště. A poslední část naordinované taktiky trenéra Pechra, ihned po pár prvních minutách utkání začít hrát powerplay.

Úvod utkání byl vcelku očekávaný, budějovičtí futsalisté drželi balon a Jerigo poctivě bránilo a zavíralo střed hřiště. Bohužel první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Už ve 4. minutě po hrubé chybě Pekníka v rozehrávce skóroval Radouch. Do té doby Jerigo powerplay ani ještě nezačalo hrát. Po tomto gólu už se Lenk převlékl do brankářského dresu a ve čtvrté minutě utkání začala powerplay plzeňského celku. Vyrovnat utkání se nám povedlo ihned za minut, ale ne při hře bez brankáře.

Šoltys výhozem přes celé hřiště našel na hranici vápna Bendla, který na třikrát dokázal míč dostat za domácího brankáře Jasanského. I při vyrovnaném stavu se nic neměnilo, Jerigo v powerplay pokračovalo a zacinkala i tyč po střele Kasýka.  Nicméně do vedení šli zase domácí. Opět nastala chyba, které jsme se chtěli vyvarovat, a pustili jsme Budějovice do rychlého útoku a nepřipravené obrany a domácí hráči to dokázali ihned zužitkovat ve druhou branku - 2:1.

Powerplay Jeriga pokračovala nadále a i tak tlak domácích, když měli míč na sálovkách oni. Na obě branky letělo několik střel, ale buď se mezi tři tyče nevešly, anebo si s nimi oba brankáři poradili. V 17. minutě se před rozehráním rohového kopu vzal trenér Pechr time-out a udělal dobře. Hráčům na deskách šoupnul pár magnetkama a ono to v reálu vyšlo. Po přihrávce Vitouše skóroval Kasýk střelou pod břevno. O minutu později mířil pod břevno domácí Radouch, střela však skončila pouze na břevně. Půl minutky před koncem přišel další výhoz Šoltyse přes celé hřiště. Tentokrát byl adresát Šebek. Šebek se obtočil kolem bránícího hráče a dostal Jerigo do poločasového vedení 3:2.

Druhý poločas jsme očekávali doslova peklo. Domácí hráči, povzbuzovaní celý zápas mohutným domácím kotlem fanoušků, vlétli do druhého poločasu a zmáčkli Jerigo na polovině hřiště. Jerigo však drželo zhuštěný střed hřiště a i když se hráčům Budějovic dařilo prohazovat balony na pivota, tak k němu ihned přilétli jak vosy ze všech stran další tři hráči Jeriga a blokovali narážečku proti noze. Tlak Budějovic neustával a záhy v 28. minutě mělo Jerigo na kontě už pět akumulovaných faulů. A aby toho nebylo málo, tak když to domácím nešlo přes střed hřiště, tak se z 10 metrů opřel do míče Radouch a míč si našel cestu přes několik hráčů až pod břevno Šoltysovy branky. Bylo srovnáno na 3:3.

Tolik tížené vedení domácích přinesly až desetimetrové kopy, nejdříve Radouch zkompletoval hattrick ve 32. minutě a poté přidal i další gól v 37. minutě – 5:3. Jerigo ještě nic nevzdávalo a zkoušelo hrát powerplay i nadále. České Budějovice už se ale oproti prvnímu poločasu poučily a naši powerplay začali lépe bránit a i více napadat. Tudíž už jsme se do moc gólových příležitostí nedostali. V závěru ještě skóroval Pouzar a v poslední sekundě mohl ještě i za Jerigo z desetimetrového kopu upravit skóre Kasýk, ale brankář jeho střelu vyrazil.

Zápas tedy skončil prohrou Jeriga 3:6, ale Jerigo podalo velmi dobrý výkon a dočkalo se i uznání od soupeřů, které na domácí palubovce takto ještě nikdo nepotrápil (vyjma Jablonce, který na jihu Čech remizoval 3:3). Škoda několika chyb, neproměněných šancí a možná jsme si i z Budějovic mohli nějaký bod odvést. Bohužel se tak nestalo, my nabrali opět nějaké zkušenosti, musíme se poučit z našich chyb a jít dále. Gratulujeme do Českých Budějovic a v případě postupu do první ligy přejeme hodně štěstí, tento tým se v první lize rozhodně neztratí.