FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo vydřelo výhru nad Chomutovem

Na první pohled snadný, ale ve skutečnosti těžký byl zápas Jeriga s Baníkem Chomutov. Ačkoliv soupeř přijel s pěti hráči z pole, tak se výhra 9:3 nerodila snadno.

Zejména první poločas byl z domácí strany slabý. Plzeňští se na hřišti hledali. Hosté disponovali lepším pohybem a daleko více spolu komunikovali. Po rychlé brance Jelínka z úvodu dobře bránili. Černožlutí sice vyhráli úvodní dějství poměrem 3:2, ale byl to Chomutov, kdo měl více ze hry. I díky tomu, že hrál vabank a sázel často na powerplay, si vypracoval pět vyložených šancí, ale vynikající Klečka je dokázal zlikvidovat.

Ve druhém poločase šel domácí výkon lehce nahoru, ale i nadále platilo, že Jerigo své soupeře přehrávalo. To se ostatně stalo při brejku dva na jednoho ve 24. minutě, kdy Trnka vracel míč Pekníkovi. Ke smůle hostů však David Koutník uklidil balón ve skluzu do vlastní sítě.

Jenže úplně zbytečně pustilo Jerigo svého soka (zase) do kontaktu. Hned z protiútoku totiž nechalo dorážet Bočka hlavou z šestky… 5:3.

Baník čím dál více cítil šanci na body ze západu Čech. Jenže ve 33. minutě přišel klíčový moment duelu. Patrik Špicar fauloval Martina Trnku, který by jinak uháněl na prázdnou bránu. Hostující kapitán už vyfasoval žlutou kartu za řeči v první půli a po druhém karetním trestu potopil svoje mužstvo.

Jerigo sice nabídnutou přesilovku nevyužilo. Nicméně, od této chvíle už utkání kontrolovalo. Baník dohrával ve čtyřech do pole bez možnosti střídání. Zdeněk Kasýk si zapsal při svém debutu bilanci 2+2.

Domácí se tak vrátili na pomyslnou bednu, konkrétně na třetí místo. Avšak v následujících týdnech je čeká nesmírně složitý trojboj. Postupně zamíří do Ústí nad Labem, na Kladno a na začátku prosince se představí doma s Jabloncem.

Branky: 5. Vohrna, 10. Šimáně, 13. Vitouš (Kasýk), 24. Koutník (vla.), 30. Pekník (Šimáně), 35. Rous (Kasýk), 35. Pekník (Šimáně), 40. Kasýk (Bendl), 40. Kasýk (Bendl) – 1. Jelínek (Špicar), 13. Špicar (Minařík), 24. Boček

Karty:  ŽK 27. Trnka (JPL) – 20. Špicar (BCH)   33. Špicar (BCH)

FC Jerigo 1994 Plzeň: Klečka (Šoltys) – Bendl, Kasýk, Rous, Vitouš, Pekník (C), Vohrna, Trnka, Šimáně

FC Baník Chomutov: Minařík – Špicar (C), Koutník, M. Nový, Jelínek, Boček

Rozhodčí: Matyš – Zabilka