FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Sedm statečných přijelo z Mělníka s bodem

V sobotním superpoháru, kde Jerigo obsadilo čtvrtou příčku, také kvůli tomu, že sestava nebyla zrovna ideální. Do hry musel zasáhnout jak trenér Pechr, tak i vždy jeden z dvojce našich golmanů. Bohužel i na neděli tento stav setrval. Do Mělníka vyrazilo 7 hráčů. Stavební dvojici tvořil Vitouš a Lenk, kteří odehráli celý zápas bez střídání a Tomáš Pekník, který má skvělou formu a prokázal to i v Mělníku. Do pole se tak opět postavil i trenér Pechr či brankář Klečka. Po zranění se vrátil i Jan Šebek, který nebyl zcela fit. Vypomoci ještě přijel i Filip Řežábek.

V Mělníku nás čekala skvadra posílená o tři ligové hráče včetně jejich největší hrozby Josefa Gabča. Taktiku jsme přizpůsobili sestavě a vyráželi jsme ze zabezpečené obrany do brejků. Hned jeden takový proměnil Pekník na zadní tyči po milimetrové přihrávce Vitouše. Mělnickému týmu se nedařilo Jerigo přehrát a vytvořit si nějaké šance, přesto v 5. minutě srovnalo výstavní střelou do pravého vinglu z rozehraného autu.

Jerigo to ale nerozházelo a dál hrálo to svoje. Do samostatného úniku pronikl Lenk, ale v poslední chvíli byl čistě odzbrojen navrátivším Frýzkem. Z následného rohu střílel Pekník a od domácího Gabča se balon odrazil do brány – 1:2. Zvýšení skóre měl na noze Lenk, ale jeho rána z trestného kopu pouze orazítkovala břevno mělnické branky. Jerigo přesto nemuselo smutnět. Na konci poločasu vedení navýšil Vitouš. Vitouš se prosadil poněkud neobvykle hlavou, jelikož přihrávka od brankáře Dana Klečky (hrajícího v útoku) mu to ani nijak jinak neumožnila. Minutu před koncem si ještě smlsnul na domácím brankáři Pekník a pěkným lobem uzavřel poločasové skóre na 1:4.

Pro samotné hráče Jeriga trochu překvapivý výsledek, leč zasloužený. V druhém poločase jsme ale nezachytili začátek a během 5 minut bylo srovnáno na 4:4. Poté se hrál pohledný futsal z obou stran se spousty šancí na obou stranách, ale ani jeden z týmů nedokázal dostat míč za brankovou čáru. Několikrát bylo k vidění spálení opravdových tutovek, rozvoněných tyčí, ale ke gólu už nic nevedlo.

Před zápasem bychom bod brali všema deseti, po zápase jsme trochu zklamaní, především prospalým začátkem druhé půle, což nás pravděpodobně stálo 2 body. Tak či tak z Mělníka jsme přivezli bod, který se určitě v konečné tabulce bude hodit.

Branky: 7. Frýzek (Malák), 22. Gabčo (Prejsa), 23. Malinský (Malák), 25. Prejsa (Gabčo) – 2. Peknik (Vitouš), 10. Gabčo (vla.), 19. Vitouš (Klečka), 20. Peknik

Karty:  ŽK 15. Slezák (MEB), 25. Prejsa (MEB)

SK Olympik Mělník B: Jenč (Šanda) – Gabčo, Malák, Malinský, Frýzek, Slezák, Šustr, Prejsa, Prieložný, Tajč

FC Jerigo 1994 Plzeň: Šoltys – Klečka, Lenk, Pekník, Šebek, Pechr, Vitouš, Řezábek

Rozhodčí: Řeháček, Dragoun Delegát: Švagr