FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo předvedlo skvělý obrat na půdě Wizards

Na úvod dalšího, pro Jerigo již třetího, ročníku druhé futsalové ligy se Jerigo vydalo na nejkratší výjezd, který ho čeká, a to hrací palubovka v Praze na Jižním městě proti domácímu celku Wizards. Wizards byl jeden ze sestupujících týmů z loňské sezóny, ale odhlášení interobalovského béčka jim znovu otevřelo cestu k setrvání v druhé lize. Wizardi vždy měli skvělý tým, ale často je trápila koncovka. Navíc teď angažovali i trenéra a nečekalo nás vůbec nic jednoduchého. Minulé dva vzájemné zápasy v Praze vždy skončily remízou.

K prvnímu poločasu toho není z naší strany nic moc co říct. Wizardi byli jasně lepší, my si nedokázali ani přihrát, natož si vypracovat nějakou šanci. Wizardi šli do vedení po narážečce přes střed hřiště. Plzeňský kapitán nezachytil pohyb soupeře a ten po sklepnutí od spoluhráče uklidil míč k tyči na 1:0 pro Wizardy. V první půli Jerigo inkasovalo ještě jednou. Z rozehraného přímého kopu ze 7 metrů smolně proskákal míč přes brankáře Klečku, a i dva obránce, až za brankovou čáru. Poločas tedy skončil 2:0 pro domácí celek.

O poločase jsme si řekli, že takhle to dál nepůjde, že musíme přidat na důrazu a víc chtít hrát. Do druhého poločasu jsme tedy vlétli a po rozehrané standartní situaci jsme hned v úvodní minutě snížili na 2:1 zásluhou Bendla. Ke gólu se ještě lehkou tečí hlásil Rous, ale střelcem gólu byl označen Bendl a Rous dostal jasný pokyn, aby dal sám jasný gól. A jak se mu řeklo, tak provedl a vyrovnal ve druhé minutě skóre na 2:2.

Hra plynula dál a Jerigo mělo stále více ze hry a Wizardy držel brankář anebo po střele Bendla i branková konstrukce. Ve 28. minutě to vypadalo, že branková konstrukce opět Wizardy zachrání, ale tentokrát Bendl střelu umístil o pár centimetrů lépe. Balon se nejprve odrazil od levé tyče a následně i od pravé, a až poté skončil míč za čárou. Rázem jsme byli ve vedení 3:2, ale zároveň 10 minut před koncem měli na kontě 5 akumulovaných faulů. Naše hra začala být opatrnější a Wizardi tak postupně hrozili protiútoky a střelami z dálky, které se podařilo výborně pracující obraně zblokovat nebo je pochytal dobře chytající Klečka.

Wizardi se 6 minut před koncem pustili do power-play. Bendl však vystihl příhru a přes celé hřiště završil svůj hattrick a zvýšil skóre na 4:2. O pár chvil později měl Bendl opět odkrytou bránu, prováhal ale vhodný okamžik na střelu a poté jeho pokus stihl navrátivší brankář vyrazit na roh. Další zmařenou gólovku si připsal Pekník, který nedokázal uklidit z 9 metrů míč do prázdné brány. V závěru ještě mohlo být drama, 12 sekund před koncem rozhodčí odpískali Jerigu šestý faul a Wizardi měli výhodu desetimetrového kopu. Střelec se s tím ale moc nepopasoval a vysoce přestřelil. Poslední výhoz Dana Klečky přistál ještě na hlavě Pekníka, který završil skvělý obrat zápasu na 5:2 pro Jerigo.

Trenér Jiří Pechr nám k zápasu řekl: „První poločas náš výkon byl špatný, chyběl důraz, agresivita, dobrý pohyb. Všude jsme byli pozdě a kvůli tomu jsme byli pod tlakem a obdrželi ty dvě branky. Do druhé půle jsme vstoupili s cílem tohle vše zlepšit, to se povedlo, vyrovnali jsme, ale větší důraz přinesl i 5 faulů již po 11 minutách. Dál jsme tlačili a měli šance, které jsme měli proměnit a rozhodnout dřív. Wizardi hráli dobře organizovaně a byli nebezpečným soupeřem."

Wizardům přejeme hodně štěstí v dalších zápasech a nyní se již připravujeme na druholigového nováčka z Příbrami, který ve své premiéře utrpěl porážku 5:18 na půdě ústeckého Rapidu.