FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo potrápilo lídra, ten si stejně odvezl body

Futsalisté Jeriga prohráli ve svém druhém vystoupení v roce 2023 s vedoucím Chomutovem 2:6. Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak jednoznačný opravdu nebyl.

Ačkoliv Jerigo skórovalo hned ze své první střely Petrem Bodnarukem, kdy Bodnaruk hezky obstřelil gólmana skoro do protější šibenice, tak byl Chomutov objektivně lepším mužstvem. V úvodních deseti minutách chodil až příliš často do rychlých kontrů. Bylo poznat, že Západočeši narazili na velkou individuální kvalitu zejména v případě jednadvacetiletého Dolečka, který v létě uspěl na testech ve fotbalové Opavě. V jedenácté minutě hosté srovnali, když na zadní tyči vyplaval úplně volný Petr Nový. Nicméně stalo se to nejlepší, co se mohlo stát – Jerigo odpovědělo z protiútoku, nahrávku Frémunda z pravé strany lehce tečoval Ondřej Vitouš. V praxi to znamenalo, že se mohli domácí soustředit na defenzivu a Chomutov hrál do plných. Hrát s takovým týmem otevřený futsal, to by byla podle všeho cesta do pekel. Tak či onak – ačkoliv se dostali Plzeňští pod hrozbu desítky, tak šestý faul už neudělali. I kvůli tomu vyhráli první půli 2:1.

Ve druhém poločase tlak Chomutova neustával. Spíše naopak. Hostům se sice povedlo srovnat, jenže gól nemohl být uznán pro skluz na gólmana Rychnu. V jisté nejdůležitější statistice bylo Jerigo nadále o krok vepředu a mohlo spoléhat na brejky. Jeden z nich mohl proměnit Rous, když na konci přečíslení skončila jeho střela z levé strany na přední tyči. Baník v tlaku nepolevoval a bylo jasné, že cesta za potenciálním bodem bude hodně složitá. Nakonec se hosté dočkali. Nejprve chyboval na půli Bodnaruk a Daniel Kasal využil samostatného úniku. Vzápětí Daniil Doleček se kličkou zbavil Hemzáčka a dostal Chomutov poprvé do vedení. Domácí mohli reagovat Pekníkem, jenže ten při narážečce s Bodnarukem spálil prázdnou bránu a tu netrefil ani při standardní situaci z devítky. Chomutovští v závěru definitivně rozhodli, když třikrát potrestali nepovedenou powerplay Jeriga a jsou tak opět blíž k postupu do 1. Futsal ligy.

Vůbec poprvé v historii prohrálo Jerigo domácí zápas s Chomutovem. V pátek se představí v Českých Budějovicích proti obhájci bronzu z Černého Dubu.

Jerigo – Chomutov 2:6 (2:1)

Góly: Bodnaruk, Vitouš – Doleček 2, P. Nový, Kasal, Šlégr, Kadlec

Jerigo: Rychna (Šoltys) – Pekník, Rous, Vitouš, Hemzáček, Matas, Frémund, Palka, Marek, Bodnaruk, Kristl.

Chomutov: Nejedlý – Kadlec, Doleček, Jelínek, P. Nový, Kasal, Šlégr, Krok.

Rozhodčí: Vévodová – Soukupová