FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo vyloupilo Kladno, tři body zajistil (hlavně) skvělý Rychna

Futsalisté Jeriga ukončili dlouhé čekání na výhru. Zvítězili poprvé od 4. března. Kladno porazili 4:2.

Jerigo jelo na Kladno v dosti oslabené sestavě, což ovšem vykompenzovalo perfektním nasazením. Kladno si vypracovalo v prvním poločase několik vyložených šancí, ale výborný Radek Rychna zlikvidoval první příležitost Jarába i následnou dorážku. Stejně jako s Černým Dubem podal nadstandardní výkon. Mladý plzeňský gólman se stačil přemístit i proti zakončení do poloprázdné brány a zásahem u své pravé tyče zachránil Západočechy. Plzeňští přečkali i volný přímý kop Kaválka tlačený na zadní tyčku, kdy se do zdi postavil páteční kapitán a trenér v jedné osobě Jiří Pechr. Nicméně v 19. minutě už ani on nezabránil inkasované brance, když Kladnu vyšla souhra Jana Čurdy s pivotem Jarábem a rána o tyč znamenala první gól. Hosté ale vyrovnali pět sekund před pauzou. Bodnarukovu střelu od lajny vyrážel Vokoun nad sebe a Ondřej Vitouš svou slabší levačkou zajistil cennou poločasovou plichtu.

I ve druhé půli pokračovalo Kladno v powerplay s brankářem v poli a to mohl potrestat Tomáš Marek, jeho oblouček z vlastní obranné poloviny skončil na tyči a Marek tak zahodil i svou třetí obrovskou šanci. Už v prvním poločase totiž nevyužil nepřesného soupeřova sklepnutí pod sebe, kdy se zničehonic zjevil sám před gólmanem Kladna, následně po zisku míče na polovině hřiště nedokázal procedit balón přes jednoho z domácích futsalistů do sítě. O chvíli později se paní Štěstěna začala usmívat na Jerigo, když Kristlův centr na Ondřeje Vitouše si srazil Zieber do své brány. Následoval důležitý zákrok Rychny na šestce a vzápětí další trefa Petra Bodnaruka, ten si seběhl na nahrávku na levou stranu a skóroval k přední tyči. Domácí vyrukovali s powerplay s Vokounem. Jmenovec bývalého hokejového reprezentačního brankáře neproměnil ani jednu šanci z velmi dobré pozice, přičemž jednou napálil břevno. Posléze naservíroval balón křižně před prázdnou kasu, ale ke štěstí Jeriga se rozvlnila pouze síť za bránou. Tak či onak – pět minut před koncem už se domácí kombinací až do kuchyně i díky špatnému vystoupení Jeriga dostali na kontakt Janem Bejblem. Avšak o chvíli později Adam Frémund svým třetím gólem v sezoně zamířil do prázdné brány, v závěru ještě mohl Bodnaruk přidat další gól, když po zbavení se posledního udělal kličku Vokounovi, ale vracející se hráč Kladna vykopával za zády již překonaného Vokouna. Každopádně Jerigu nemuselo vadit.

Jerigo vyhrálo potřetí ze sedmi zápasů na Kladně. V Jágrově městě prohrálo doposud jen dvakrát. V tabulce zůstává vzhledem k výhře Bohemians proti Kadani a remíze Turnova s Mladou Boleslaví na deváté pozici. Právě Malibu přivítá v pátek ve 20:00 v hale na Lokomotivě.

Kladno – Jerigo 2:4 (1:1)

19. Čurda (Jaráb), 35. Bejbl (Jiránek) – 20. O. Vitouš (Bodnaruk), 23. Zieber (vla.), 27. Bodnaruk (O. Vitouš), 38. Frémund (Kristl).

FK Kladno: Vokoun – Čurda, Zieber, Jiránek, Řehák, Heler, Jaráb, Bejbl, Kaválek

FC Jerigo 1994 Plzeň: Rychna – Pechr, Bodnaruk, Frémund, Kristl, Marek, J. Vitouš, O. Vitouš

Bez karet

Rozhodčí: Mollinger, Lafek

Diváci: 65

Ohlasy po utkání:

Jiří Veselý (trenér Kladna): "První půle byla z naší strany celkem dobrá, bohužel jsme proměnili pouze jednu šanci a hloupě jsme obdrželi gól 4 sekundy před poločasem. V druhé půli mělo bohužel Jerigo větší vůli po vítězství a díky tomu vyhrálo."

Jiří Pechr (trenér Jeriga): "My jsme strašně rádi za výhru na Kladně. Jeli jsme tam v dosti poslepované sestavě a věděli, že to budeme muset odmakat na sto deset procent a to se povedlo. Každý bojoval za druhého a konečně jsme v některých fázích měli i trochu štěstí."