13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo přivezlo z Kladna bod

Futsalisté Jeriga potvrdili velice slušnou bilanci na palubovce Kladna, kde proti jednomu z aspirantů na postup do 1. FUTSAL ligy počtvrté z pěti duelů neprohráli.

Že hřiště na Kladně Západočechům svědčí, mohl hned doložit Šebek, když v úvodní minutě prověřil bodlem gólmana Tetoura, ten vyrazil jeho pokus a Šebkova dorážka letěla mimo tři tyče. Hned vzápětí už Jerigo skórovalo, ale k jeho smůle do vlastní sítě, když si Lenk srazil nástřel na vzdálenější tyč za záda Klečky. Mimochodem ten se v pátek potkal na hrací ploše se svým bývalým trenérem Fričem, jenž nastoupil za Kladno a pomalu, ale jistě se vrací do českého futsalového prostředí… Klečka si v úvodu duelu nemohl na nedostatek práce stěžovat. Například zlikvidoval samostatný únik protivníka. Nicméně v osmé minutě už podruhé inkasoval. Na konci akce až do kuchyně byl Jaráb – 2:0.

Posléze byl obraz hry vyrovnaný, jenže s minimem vyložených šancí na obou stranách. Oba celky hrozily prakticky pouze střelami ze střední vzdálenosti, se kterými si dvojice špičkových druholigových brankářů Tetour – Klečka věděla rady. Pavlíček ještě mohl vstřelit gól do šatny, ale po výhozu Klečky mířil místo do prázdné brány jen do boční sítě. V posledních sekundách ještě zachránila Jerigo branková konstrukce.

Hostům následně podstatně lépe vyšel vstup do druhého poločasu, když v 23. minutě přihrál Vitouš Šebkovi a ten přehozením Tetoura zaznamenal svůj pátý gól během dvou zápasů letošní sezony, které odehrál… Kladno málem odpovědělo, když Lenk fauloval poblíž vápna, ale Klečka vytáhl kladenskou loženku. Těsně před polovinou druhé půle mohl vyrovnat lobem Pekník, jenže na Tetoura si nepřišel. Po své další akci se už Jerigo radovalo, když to vzal Jan Rous na sebe a v situaci tři na dva a bodlem k pravé tyči pokořil kladenského brankáře. Jerigo dokonce sahalo po vedení, ale při střele Pavlíčka sklepl Tetour nohy k sobě, Pekníkovi pro změnu chyběl krok k doklepnutí balónu do prázdné branky.

Dvě minuty před koncem zápasu přežilo Jerigo svou klinickou smrt, a to při situaci, která mohla v lecčems připomínat první gól utkání. Další nástřel k zadní tyči tečoval bránící Adam Malý do brankové konstrukce. V závěrečné minutě ještě hosté nechali soupeře samotného před Klečkou, ale ten svým zákrokem zajistil svému týmu cenný bod.

Plichta 2:2 tak znamená, že Jerigo podruhé za sebou remizovalo na Kladně, ačkoliv opět po poločase prohrávalo o dvě branky (v minulé sezoně 2:4). Plzeňští mají za sebou první utkání ve své druholigové historii před liduprázdným hledištěm. Bohužel na nějakou dobu také poslední, protože 2. liga Západ je momentálně přerušena a její pokračování je ve hvězdách. Zejména kvůli tomu, že na území České republiky je do 3. listopadu vyhlášený nouzový stav a nemůže se shromažďovat více než šest osob. Sportovci zatím nedostali výjimku…

Branky: 2. Čurda (Vašák), 8. Jaráb (Vašák) – 23. Šebek (Vitouš), 30. J. Rous

Žluté karty:   26. Tetour (KLA) – 24. Lenk (JPL)

FK Kladno: Tetour – Fujdiar, Frič, Jaráb, Vašák, Čurda, Kaválek.

FC Jerigo 1994 Plzeň: Klečka – Lenk, Malý, Pavlíček, Pekník, J. Rous, Šebek, O. Vitouš, J. Vitouš.

Rozhodčí: Řeháček - Milner

Diváci: Hráno bez diváků