FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Prohra v Jablonci nás sesadila na 6.místo

Poslední zápas dalšího ročníku 2. ligy západ jelo Jerigo odehrát na palubovku Jablonce. Jablonec už měl zajištěnou 3. příčku, ale Jerigo stále nemělo jistotu pátého místa. Hned v závěsu za ním totiž byla Mladá Boleslav, která hostila na domácí půdě sestupující Olympik Mělník B. Do Jablonce jsme cestovali se 6 hráči do pole a museli jsme se porvat o výsledek. Výsledkově zápas vypadá jednoznačně, ale na hřišti to tak jednoznačné nebylo. Kdyby s námi odcestoval na zápas i trenér Jiří Pechr, tak grimasu na přiložené fotce by měl během zápasu nasazenou dost často. Jerigo totiž trhlo asi rekord v neproměňování šancí v letošní sezoně. Ale pojďme pěkně popořádku.

Do utkání Jerigo vstoupilo lépe a hned v první minutě se dostalo do vedení. Lenk adresoval přihrávku křížem na Vitouše, jeho příhra ale byla zablokovaná a odrazila se k Pekníkovi, který potvrdil, že je nejlepší střelec Jeriga v letošní sezoně a poslal hostující tým do vedení.  Severočeši srovnali krok ve 3. minutě. Střílený pas z rohu hřiště tečoval Milan Mazánek tak, že Šoltys míč nedokázal udržet ve své náruči, čehož využil číhající Jiří Haunold. Ten uklízel do prázdné brány. O minutu později využil namazání Tomáše Marka přímo na nohu nejlepší střelec ligy Mečíř a poslal domácí do vedení. Poté začalo první neproměňování šancí Jeriga. Nejdříve si mohl balon srazit do vlastní brány jeden z jabloneckých hráče, ale balon šel těsně vedle. Následně se do šance dostal po narážečce s Rousem Lenk, jeho následný pokus ale skončil pouze na tyči. Další možnost na srovnání měl Rous. Brankář už byl mimo hru, ale na brankové čáře ho proti Rousovo střele zaskočil jeden z domácích obránců. Jablonec se prezentoval svojí hrou, tedy převážně střelby ze všech pozic a i Šoltys v bráně Jeriga si pořádně zachytal. V 15. minutě Jerigo už vyrovnalo. Nahrávku Lenka ze středu hřiště do strany převedl Rous ve vyrovnávací trefu pod víko. Do konce poločasu domácí dokázali dát dvě brány, a jelikož Jerigu už dokázalo pouze nastřelit brankovou konstrukci Vitoušem, tak se šlo do šaten za stavu 4:2.

Začátek druhého poločasu se nesl ve spalování šancí Jeriga. Vitouš hned zahrál dva rohy stejným způsobem, nástřel na zadní tyč, kde vždy našel opuštěného hráče. Ovšem nejdříve Rous a následně ani Pekník nedokázali z půl metru dostat balon za brankovou čáru. Prvně jmenovaný trefil tyč, druhý zase trefil domácího brankáře. Další šanci měl Pekník, ale sám proti golmanovi neuspěl a trefil domácího brankáře pouze do obličeje. Ve 33. minutě šlo Jerigo do powerplay. Střílený centru Vitouše našel na zadní tyči Pekníka, ten hrudí ale balon dokázal nasměrovat pouze do tyče. A tak se střelecky prosadili domácí, Šoltyse prostřelil Beníšek. Následující šance asi popsala celý zápas. Jerigo si vypracuje velmi výhodnou příležitost, snížení má na noze Pekník stojí sám proti brankářovi, rozhodně se pro razantní řešení tvrdou střelou a trefuje jabloneckého brankáře opět do obličeje. Od domácího brankáře se balon odráží na půlící čáru, kde se ho zmocňuje nikým nehlídaný Mazánek a v samostatném úniku vyzraje na brankáře hostů. Skóre tak navyšuje na 6:2. O tři minuty se Pekník nakonec dočká další branky a paradoxně se trefuje z té nejmenší šance, kterou v zápase měl. Balon mu vzduchem do strany prodloužil Rous, Pekník se snaží o volej z první, ale rána mu vůbec nesedne a přesto doskáče mezi nohama brankáře až za brankovou čáru. V závěru utkání uzavřel z pohledu Jeriga nevydařený zápas, co se týká proměňování šancí, Lenk. Při powerplay Jerigo vykombinovalo domácí až do prázdné brány, Lenk Markovo příhru do naprosto odkryté brány ale nedokázal z metru uklidit a trefije pouze boční síť. Domácí tak v poslední sekundě ještě trefují odkrytou bránu a berou poslední 3 body v této sezoně.