FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Z Chotěboře jsme body nepřivezli

v Neděli nás čekal dlouhý výjezd na palubovku Bocy Chotěboř. Utkání se hrálo v hale v Havlíčkově Brodě. Na cestu jsme vyrazili opět v menší sestavě, než bylo v plánu, a tak jsme na stoupili v počtu 2 brankáři a 6 hráčů do pole a hrající trenér Pechr.

První poločas ještě na cestě

Začátek zápasu jsme trochu prospali, jako bychom byli ještě na cestě. Tvrdá hra na hraně a důraz Chotěbořských futsalistů nám dělal velké potíže, se kterými jsme si z prvu nedokázali poradit. Nejprve si se samostatným nájezdem Prchala poradil Klečka, ale již v 5. minutě otevřel skóre domácí hráč Berky prudkou střelou přes hráče na zadní tyč. 1:0.

Hned minutu na to navýšila Chotěboř své vedení střelou úplně volného Klimeše, který protlačil míč mezi rukou a tělem brankáře Klečky. 2:0. Netvrvalo ani další dvě minuty a Chotěboř navýšila svůj náskok na 3:0, kdy se sám před naším brankářem objevil opět Berky, kterému se ho podařilo obhodit. Do konce poločasu měli ještě další tři šance domácí, ale náš brankář již žádný gól za svá záda nepustil. Do konce poločasu se vyrovnala i hra a my jsme se pomalu dostávali do tempa.

Slibná powerplay

Ve druhém poločase jsme začali aktivněji a šance přibývaly na obou stranách. Nejprve Pekník vracející se po zranění, který nastoupil vinou nízkého počtu našich hráčů, vypálil mimo. Následně měli dvě příležitosti i domácí, ale míc v síti neskončil. Nakonec Chotěboř navýšila svůj náskok na 4:0 dalším gólem klimeše po nedorozumění obrany.

Probíhala 28. minuta a my jsme se rozhodli jít do hry bez brankáře. Brankářský dres tradičně navlékl Lenk a jistou hrou jsme dostali Chotěboř pod tlak. Vypracovali jsme si několik slibných šancí, ale žádná z nich neskončila gólem. Načež se začaly dít věci ze strany rozhodčích. Nejprve potrestali přísnou žlutou kartou Kasýka za nesouhlas s odpískáním nepřímého kopu, kdy jsme měli rozehrávat od naší branky, ale Klečka ihned opustil hřiště, aby ho mohl nahradit Lenk do powerplay. Ale přestože se Klečka ani nedotkl míče a nechtěl rozehrát, rozhodčí začal urychleně počítat a vykouzlil další šanci pro Chotěboř.

Slabá chvilka rozhodčích

Následně obdržel velmi přísnou kartu za nesouhlas s výrokem rozhodčích Bendl, který na žlutou kartu zareagoval zdvyženým palcem. To vedlo k nepochopitelné reakci rozhodčího, který Bendlovi udělili druhou žlutou a tedy červenou kartu. Místo toho, abychom dále pokračovali v tlaku na domácí, jsme se dostali do oslabení co do počtu i síly našich hráčů. Oslabení jsme přečkali bez obrdženého gólu i přes několik šancí domácích. Ztratili jsme ale další síly, které jsme potřebovali na to, abychom něco udělali s výsledkem.

Vystoupení rozhodčích pokračovalo dále. V krátkém sledu odpískali řadu jasných autů za sebou na opačnou stranu. A to nejen ve prospěch domácích, ale i v náš. Například jeden z domácích hráčů si srazil patou míč za čáru, aniž by byl napadán, a byl z toho aut pro domácí. Stejně tak Vitouš odkopl u čáry míč za čáru bez jakékoliv teče, byl z toho aut pro nás. To rozhodně narušilo průběh zápasu, kdy se kouskovala hra.

Úprava skóre

Během powerplay jsme udělali chybu, kterou potrestal Hromádka gólem přes celé hřiště do prázdné branky. Postupně jsme přidali na důrazu po vzoru domácích, kteří to těžko vstřebávali, a tak se nám naskytla příležitost v podobě desetimetrového kopu, který zužitkoval Vitouš. 1:5. V tu samou minutu navýšili domácí skóre na 1:6 v jejich prospěch. Nakonec ještě skóre zkorigoval v poslední minutě Lenk z powerplay.

Na půdě Chotěboře tak prohráváme 6:2. Medailové pozice se nám tak vzdalují. Příští domácí zápas odehrajeme v sobotu v 19:00 v hale Lokomotiva v Plzni.