FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Jerigo ztrátu dotáhlo, ale 3 body nezískalo

Futsalový Ježíšek naděloval předčasnou nadílku. Jerigo sahalo po největším obratu na druholigových palubovkách v letošní sezoně. Sobotní zápas ukázal, že futsal je krásný sport.

Po prvním poločase to vypadalo na jasnou záležitost pro outsidera utkání. Domácí měli své šance. Zápas hodně ovlivnila hned sedmá minuta, když Vitouš nastřelil tyčku, soupeř z protiútoku otevřel skóre. Jerigo mělo své šance, ale Wizards disponovali větším nasazením. Navíc Šoltys neměl svůj den a v úvodním dějství si prakticky nesáhl na balón. V 19. minutě vstřelili Pražané dvě branky. Nejprve z krátké penalty Hercem pod víko, následně po domácí chybě v rozehře. Wizards tak vedli překvapivě po poločase 5:0.

Naprosto logicky kontrovalo Jerigo powerplay, kterou má (možná) nejsilnější ve druhé lize. Hra bez brankáře přinesla body v Liberci, v Mladé Boleslavi a zdálo se, že je přinese i proti Wizards. Domácí se výborně pohybovali v pěti lidech s Lenkem v dresu gólmana. Hosté se víceméně za prvních deset minut druhého poločasu nedostali s balónem na polovinu domácích. V době, kdy běžela 23. minuta, už nikdo nemohl pochybovat, že Pechrův kolektiv je zpět v boji o tři body. Právě v ní předvedlo domácí mužstvo parádní kousek, když v této časové sekvenci se prosadilo hned třikrát – 4:5.

Hostům nepomohl ani timeout. A bylo takřka jisté, že pokud bude druhý poločas takovým způsobem pokračovat, tak Jerigo vyhraje. Jerigo hnali (opět) vynikající diváci a domácí působili jistě při powerplay. Černožlutí hráli vabank, ale vytěžili kýžené srovnání Tomášem Kristlem z levé strany.

Od té doby se hra vyrovnala a i Wizards si vytvořili své příležitosti. Až jednu dokázali proměnit. Po ztrátě Bendla zakončil Ondřej Herc z velké vzdálenosti do horní poloviny branky, k čemuž přispěla i teč jednoho z domácích obránců. Tím pádem 5:6, ale vzhledem k silné powerplay čekal publikum zajímavý závěr.

Bendl trefil tyč prázdné branky, Rous nedosáhl na balón před opuštěnou pokladnicí soupeře. Blažek tečoval míč centimetry vedle brankové konstrukce. V poslední sekundě mířil (opět) Bendl do protipohybu gólmana o fous vedle zadní tyče. Ale Wizards už uhájili nejtěsnější možné vítězství.

Jerigo tak poslední zápas tohoto kalendářního roku prohrálo, Wizards jej porazili poprvé za tři druholigové sezony. Momentálně jsou tak Plzeňští v tabulce na šestém místě se ziskem dvaceti bodů. Rok 2019 začnou na palubovce Příbrami, která je na samém chvostu druhé ligy, když disponuje třemi body za kontumaci utkání proti mělnickému béčku.

Branky: 21. Pekník (Bendl), 23. Rous (Bendl), 23. Bendl (Vitouš), 23. Pekník (Bendl), 29. Kristl (Bendl) – 7. Herc (Čechura), 12. Kroutil (Herc), 13. Kroutil (Blažek), 19. Herc (pen.), 19. Blažek, 36. Herc (Blažek)

FC Jerigo 1994 Plzeň: Šoltys – Vitouš, Lenk (C), Bendl, Rous, Trojovský, Pekník, Kasýk, Kristl, Trnka
Wizards DDM Praha 10: Tichý – Tomek (C), Jurásek, Čechura, Blažek, T. Imlauf, Herc, Pohorský, Kroutil

Rozhodčí: Kaštánek – Zabilka