FK Kladno8

13. kolo, Pá 15.12.2023 21:00

Absolut Černý Dub11

Válec nepřijel. Jerigo prohrálo v městském derby pouze 0:2

Po výhře v krajském semifinále proti týmu FC Kozí Doly nás již klasicky čekala ve finále plzeňská futsalová jednička tohoto sportu SK Interobal Plzeň. Proti Interobalu (A i B týmu) nemáme zrovna lichotivou bilanci a z nedávné historie jsme proti tomuto protivníkovi dokázali uhrát jen jeden bod za remízu 5:5 v minulém ročníku druhé ligy. Jinak výsledky končily vcelku jasným rozdílem pro dnes již profesionální tým Interobalu. A když jsme u toho profesionalismu, tak Interobal se do toho pustil letos z ostra a vyhlašovaný útok na první příčku v nejvyšší soutěži do tří let myslí vážně. O tom právě svědčí i nové letošní posily – jména jako Lukáš Rešetár a Michal Kovács ani není třeba představovat.

Interobal již má za sebou více než měsíční přípravu a dokonce už i první ligový zápas proti několikanásobnému mistrovi z Chrudimi. Chrudim si z Plzně odvezla plný bodový zisk a nám Chrudim ukázala, že i Interobal je k poražení. J Oproti tomu Jerigo mělo za sebou pouze jeden trénink a jeden zápas a ještě k tomu z poloviny v jiné sestavě, než jsme se sešli včera proti Interobalu.

Interobal na zápas dorazil kromě Kovácse s kompletní soupiskou včele právě s ikonou tohoto sportu v Čechách Lukášem Rešetárem. Karty byly rozdány jasně a očekávalo se, že k vidění bude spousta gólů, hlavně do sítě Jeriga. Věděli jsme, že do otevřené hry se s IO nemůžeme pouštět, a tak jsme vycházeli ze zatažené obrany a pokoušeli se hrát na brejky. IO nás držel sevřené na naší polovině a posílal na naši branku jednu střelu za druhou, z nichž se nám některé podařilo zblokovat, ty zbylé zvládl exinterobalovský golman Klečka pochytat a podržet tak svůj nový tým. Střelecká kanonáda provázela branku Jeriga v podstatě celé utkání.

Paradoxně mohlo jít do vedení Jerigo, jenže z rohu nastřelovaný balon nedokázal uklidit do odkryté brány Rous. První gól byl k vidění až v 18. minutě, kdy se ke střele z dálky dostal kapitán Rešetár a trefil se přesně k tyči. Brankář Klečka byl tentokrát bezmocný, v době střely mu úspěšně kryl výhled jeden z útočníků. Následně se kapitán hostů Rešetár uvolnil a zhruba od poloviny hřiště postupoval sám na brankáře Klečku. Ten však jeho nájezd vychytal. Tímto skončila první půle a každopádně poločasový výsledek 1:0 neznamenal vůbec nic a my stále byli ve hře o zázrak.

Druhý poločas probíhal stejně jako ten první. Interobal držel balon a ostřeloval naši branku a my se po získání míče snažili zaútočit. Do jednoho takového úniku se pustil Lenk, ale jeho střelecký pokus vyrazil Bartůněk na roh. Zhruba ve 26. minutě přidal druhý gól Havel střelou bodlem od postranní čáry. Výborně chytajícímu Klečkovi, balon propadl mezi rukou a tělem a skončil za brankovou čarou. Už jsme neměli co ztratil, tak jsme zkoušeli hrát trochu více dopředu, ale soupeř nám to moc nedovoloval. Přesto se Pekník a Bendl dostali do střeleckých pozic proti brankářovi Bartůňkovi, ale ten vždy svůj tým podržel. Snížit už se nám nepodařilo a Interobal už další gól také nepřidal, konečný výsledek 2:0 pro Interobal, který tak postupuje dále. Tímto soupeři gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších bojích.

Výsledkově můžeme být spokojení, očekával se mnohem jednoznačnější výsledek ve prospěch Interobalu a prohrát 2:0 s týmem, který má ambice na titul v první lize, je velmi dobrý výsledek. Navíc jsme inkasovali méně gólů, než minulý pátek inkasovala od Interobalu mistrovská Chrudim.

Slova trenéra Pechra už tak optimistická nejsou: „Cílem bylo vyhrát a nejlépe bez obdržené branky, bohužel ani jedno se nepovedlo, tak jsem mírně nespokojen. :D"

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli podpořit plzeňský futsal. Nyní se trochu opřeme do přípravy a první druholigové utkání nás čeká 29. 9. na půdě pražských Wizards.